Pazara güneş paneli projesi

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, pazaryeri çatısına kurulacak güneş panelleriyle pazaryerine elektrik sağlanabileceğini söyledi.

Pazara güneş paneli projesi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, pazarın elektrik giderinin pazaryeri çatısına kurulacak güneş panelleriyle ortadan kaldırılabileceğini söyledi. Aydemir, hazırladıkları projeyi Belediye Başkanı Vahap Akay’a sunacaklarını belirterek “Bu şekilde hem pazaryeri olarak elektriğimizi kendimiz üretmiş oluruz, hem de fazla elektriği çevremizde satabiliriz.” dedi.

“KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ ÜRETEBİLİRİZ”

Güneş panelleriyle ülkenin birçok noktasında elektrik üretilebildiğini belirten Cevdet Aydemir “Kapalı Pazaryerinin aylık bir elektrik gideri bulunuyor. Çok geniş bir alan üzerine kurulan olan kapalı pazaryerinin, genişliğinden faydalanarak kendi elektriğimizi üretebiliriz.” dedi.

PROJEYİ AKAY’A SUNACAKLAR

banner287
Pazarın, perşembe ve pazar günleri dışında kısmen atıl kaldığını kaydeden Aydemir, hazırladıkları projede haftanın diğer beş günü üretilen elektriğin satılabilir olup olmadığının belirlenmesini talep edeceklerini kaydetti.

“DOĞAYI KORUMALIYIZ”

Aydemir, mevcut durumda pazaryeri çatısına güneş panellerinin konulabileceğini belirterek “Ayrıca yılları boş ve atıl vaziyette duran eski şehir stadı alanına da elektrik üretimi için paneller konulabilir. Bu çalışma doğayı koruma adına da önemli bir çalışma olacaktır. Doğayı, çevreyi ve yeşili korumak bütün insanlığa karşı önemli bir görevdir. Çocuklarımıza güzel ve temiz bir dünya bırakmalıyız. Bu tür çalışmalara da destek verilmelidir.” dedi.

“İKLİMLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILABİLİR”

Aydemir şunları söyledi: “Bu çalışma başarılı olması halinde kapalı pazar alanında bir iklimlendirme çalışması yapılarak yaz aylarında daha serin, kış aylarında ise sıcak bir alan oluşturulabilir. Yaz aylarından müşteriler ile esnaf bunaltıcı bir ortamda alışveriş yapıyor. Kışın ise çok soğuk bir ortamda alışveriş yapıyoruz. Bu şekilde yapılacak bir düzenlemeyle hem müşterilerimiz hem de esnafımız kazanç sağlayacaktır.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler.
Tebrikler. - 2 yıl Önce

Boş işleri bırakıp böyle ciddi projelerle ilgilensinler.

Dünya hep kış mı kalacak?
Dünya hep kış mı kalacak? - 2 yıl Önce

Bir daha yaz gelmeyecek mi? Ayrıca üretilen elektriği devlet sorgusuz satın alıyor.

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Ciddi ciddi düşündünüzmü bunu?
Kış gelmiş güneş ışığından faydalanma oranı düşmüş, güneş panli takalım deniyor!! Doğu ve güneydoğu illerinde olur ama bi cmdan bakın hava kapalı, ne güneş panelisi? kimse satacaksın elektiriği? haftada 2 gün sen kullanacaksın, geri kalan 5 gün kim alacak? kim gelipte bana 5 gün elektirik lazım bana satın diyecek? güneş enerji sisteminin maliyetine hiç baktınızmı? millet o pazarteyi ordan kaldırılsın diye bekliyor trafiği altüst ediyor orası yeride çerkezköyün en ucunda kalıyor.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459