Pazarcı esnafı tedirgin

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, yaklaşan kış şartları dolayısıyla tedirginlik duyduklarını söyledi.

Pazarcı esnafı tedirgin
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, yaklaşan kış şartlarından tedirgin olduklarını söyledi. Pazarın birçok noktasının kış şartlarına göre sorunlu olduğunu kaydeden Aydemir “Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Pazar yıkılacaksa buna göre önlem alınmalı, eğer yıkılmayacaksa mevcut halde halk pazarında iyileştirme çalışması yapılmalıdır. ” dedi.

“MAĞDURİYET YAŞAYACAĞIZ”

Kapalı Pazar yerinin bir çok yerinde esnafın yağıştan çadır kullanarak korunmaya çalıştığını söyleyen Aydemir “Dernek yönetimi ve pazarcı esnafı olarak pazarda bir an önce iyileştirme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Aksi halde kış şartlarında esnaf olarak büyük mağduriyet yaşayacağız” dedi.

“ÇALIŞMAYI BİLMİYORUZ”

Yeni Kapalı Pazaryeri ile ilgili gelişmelerde çalışmaların hangi aşamada olduğunu bilmediklerini kaydeden Aydemir “Kapalı Pazaryeri için bir proje hazırlanmıştı. Sonrasında ise proje iptal edildi. Yeniden bir proje hazırlandığını söylüyorlar. Ancak konunun hangi aşamada olduğunu bilmiyor” diye konuştu.


banner287

YIKILACAK MI YIKILMAYACAK MI?

Aydemir şöyle devam etti: “Pazar yıkılacak mı, yıkılmayacak mı? Yıkılacaksa ne zaman yıkılacak? Belediye mevcut Pazaryeri ile ilgili bir çalışma yapacak mı? Yetkili ağızdan bir açıklama bekliyoruz? Çevrede konuşmalar var, ancak bir yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.”

“MÜŞTERİLERİMİZ DE MAĞDUR OLACAK”

Mevcut pazaryerine iyileştirme yapılmaması halinde Pazar esnafının yanısıra alışveriş için gelen müşterilerin de mağduriyet yaşayacağını kaydeden Aydemir “Mevcut durumda pazarcı esnafımız kendi temin ettiği çadırlarla yağışlı havalarda müşterilerine hizmet ediyor. Müşterimiz yağışlı havalarda alışverişe geldiklerinde esnafın tezgahına gelerek, yağıştan korunuyor.” ifadelerine yer verdi.

“NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ”

Aydemir, yapılması gerekenlerle ilgili genel bir etüt çalışmaları yaptıklarını söyleyerek “Pazarcı esnafının mağduriyetinin giderilmesi açısından pazarda yaklaşık 150 bin liralık bir masraf gerekiyor. 150 bin liraya pazarcı esnafını mağdur etmeye değer mi? Esnaf olarak yeni çalışma ile ilgili bilgimiz olmadığından ne yapacağımızı da bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Proje iptal falan edilmedi. Asker lojmanları alınıyor onlar alınınca yıkılacak komple park haline getirilecek.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306