Pazarcılardan Halk Pazarı teklifi

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, proje aşamasında bulunan yeni halk pazarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pazarcılardan Halk Pazarı teklifi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Cevdet Aydemir, ilki iptal edilen halk pazarı projesinin ikincisinin Trakya’ya yakışır bir proje olacağına inandıklarını söyledi. Yeni proje hakkında hem Belediye Başkanı Vahap Akay hem de Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’e isteklerini sunduklarını kaydeden Aydemir “Bizler haftanın belli günlerinden ziyade her zaman açık kalabilecek bir Halk Pazarı projesi istiyoruz” dedi.

“SIKINTI YAŞAYACAKTIK”

Çerkezköy Belediyesi’nin üzerinde çalıştığı ilk projede pazaryeri alanının 9 dönüm olarak belirlendiğini kaydeden Aydemir “Yeni pazar yeri 9 dönümlük alana inşa edilmiş olsaydı yetersiz kalacaktı. Çerkezköy her geçen gün artan nüfusuyla hızla büyüyor. Mevcut durumda 17 dönümlük alan üzerinde dahi sıkıntı çekiyoruz” dedi.

“BAŞARILI BİR PROJE OLACAK”

banner287
İlk projenin iptal edilmesi üzerine ikinci proje üzerinde çalışmalar başlatıldığını söyleyen Aydemir “Çerkezköy Pazarcılar Derneği Yönetimi olarak hem Belediye Başkanımız Vahap Akay hem de Fen İşleri Müdürümüz Kemal Gümüş ile görüşmemiz oldu. Belediye’nin yeni projesi hakkında fikir alışverişimiz oldu. Edindiğimiz ilk izlemin Çerkezköy’e yapılacak halk pazarı modern bir halk pazarı olacak. Trakya’da bir başka örneği olacağını düşünmüyorum” dedi.

“DEVAMLI AÇIK KALMALI”

Aydemir, dernek yönetimi olarka halk pazarının devamlı açık kalması yönünde teklif sunduklarını belirterek “Bu şekilde hem belediye hem esnafımız hem de müşterimiz daha rahat edecektir. Bunun birçok örneği çeşitli il ve ilçelerdeki pazarlarda uygulanıyor. Esnaf her hafta tezgah açmak zorunda kalmıyor. Kapalı alan içerisinde mevcut işyeri gibi bir alan içerisinde ürünlerini satışa sunuyor.”dedi.

“BİZLERİ BİLGİLENDİRECEKLER”

Aydemir şunları söyledi: “Dernek yönetimi ve pazarcı esnafı olarak Çerkezköy’de yeni bir uygulama başlatılmasını istiyoruz. Bu uygulamayla pazarcı esnafının sürekli tezgahının açık kalmasını istiyoruz. Bizler teklifimizi sunduk. Belediye Başkanımız Vahap Akay ile Fen İşleri Müdürümüz Kemal Gümüş yeni projeyle ilgili bizleri bilgilendireceklerini söylediler. Projenin olgunlaşmasını bekliyoruz. İnşallah yeni proje pazarcı esnafının beklentisi yönünde oluşur”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306