Pazarın yeni gözdesi çilek

Yaz meyveleri tezgahlar da yerini almaya başladı. Pazarın yeni gözdesi 6 ila 8 lira arasında değişen fiyatlar ile çilek oldu.

Pazarın yeni gözdesi çilek
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış - Güneşli havayı fırsat bilen Çerkezköylüler, halk pazarına ilgi gösterdi. Pazar fiyatlarına ilişkin Çerkezköy halk pazarı esnaflarından Gökhan Kaya, “Toprağın para etmesiyle birlikte insanlar üretimden vazgeçti, topraklarını satmaya başladı. Üretimin az olması her zaman pazardaki fiyatların artmasına neden oluyor. İnsanlar bahçeyle meyve ve sebzeyle uğraşmak yerine fabrikada çalışmayı tercih ediyor.”dedi. Bir diğer Pazar esnafı Arda Çetin, “Bahara geçiş dönemi ile insanlar elma, portakal gibi meyveleri almayı bırakarak pazarda yerini daha yeni yeni almaya başlayan çileğe yöneldi.”diye konuştu.
FASULYE ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU
En çok satılan sebzeler arasında domates ve salatalı bulunuyor. Sofraların vazgeçilmez ikilisi 3 liradan satılıyor.  Kimi tezgahlar da 10 liradan satışa sunulan fasulye pazar genelinde ise 8 liradan satışta. Biber ise fasulyenin ardından 6 liralık fiyatıyla el yakmaya devam ediyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306