Ramazan davulcuları belirlendi

Çerkezköy’de Ramazan ayında 10 mahallede davul çalarak vatandaşları sahura uyandıracak olan 13 davulcu belirlendi.

Ramazan davulcuları belirlendi
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından belirlenen Ramazan davulcularına, Görev Kimlik Kartları dağıtıldı. Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü binası önünde yapılan görevlendirmede davulcular mini bir konser verdi. Davulcular 26 Mayıs Cuma gününü 27 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gece itibari ile 9/8 ritmi ile tokmaklarını sahur için vuracak. Davulculardan görevlerini layıkıyla yerine getirmelerini isteyen Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, görevlendirilen davulcuların dışında kimsenin davul çalamayacağını belirtti.
 

banner287
10 MAHALLEDE 13 DAVULCU GÖREV YAPACAK

Ramazan davulcularının boyunlarında Belediye’nin verdiği görev kimlik kartı ile dolaşmalarını isteyen Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, dağıtılan kimlik kartlarında, davulcuların isim ve soy isimleri ile görevlendirildikleri mahallelerin adının yazılı olduğunu belirttiler. Bu yıl 10 mahallede 13 davulcunun görevlendirildiğini belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, davulcuların Ramazan boyunca 9/8 ritmi ile maniler söyleyerek vatandaşları sahura kaldıracağını dile getirdiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 1 yıl Önce

Şu davul saçmalığına bir son vermek lazım, ben 3 buçuktaki imsak için 3 te alarmımı kurup kalkabiliyorken, 1 den 3 e kadar davulcuları dinlemek zorunda değilim , sabah işimiz gücümüz var oruçlu oruçlu bir de uykusuz kalıyoruz. Yaşatılacak bir gelenek değil bu ramazan davulculuğu.

uğur
uğur - 1 yıl Önce

şu zamanda davula ne gerek var artık hadi eskilerden lazımmış yapılıyormuş şimdi herkes saat kuruyo saçmalık

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459