Rüyasında bile gitmediği Batman’dan TRAFİK CEZASI geldi

5 Eylül tarihinde galeriden son model bir araç satın alan İmdat Özaydın’a, aracı daha 154 kilometrede iken, 1600 kilometre ötedeki Batman’dan trafik cezası geldi. Çerkezköy sınırları dışına çıkmayan aracına Batman’dan trafik cezası gelmesine çok şaşırdığını dile getiren Özaydın “Çorlu’dan satın alınan ve daha 154 kilometrede bulunan bir araç Batman’a nasıl gider. Bu aracın Batman’da ışık ihlali yapması için, benim aracı, havayolu ile ya da, bir başka araçla Batman’a götürüp, getirmiş olmam gerekir. Bu da mümkün olamayacağına göre, cezanın geri çekilmesini istiyorum.” Diye, konuştu. Batman’a rüyasında bile gitmediğini söyleyen Özaydın, kendisine gönderilen cezaya zaman zaman kendisinin bile gülmeden geçemediğini söyledi.

Rüyasında bile gitmediği Batman’dan TRAFİK CEZASI geldi
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’de uzun yıllardır ikamet eden İmdat Özaydın, 5 Eylül tarihinde Çorlu’daki bir galericiden Toyota marka araç satın aldı. Daha Çerkezköy sınırları dışına çıkmayan araca, hiç gitmediği bir ilden, Batman’dan trafik cezası geldi.  
BATMAN’DAN CEZA GELDİ
Özaydın, kendisini hayrete düşüren olayı şöyle anlattı “28 Eylül günü kahvaltı yaptığım sırada evime postacı geldi. 59 TL 393 plakalı aracıma trafik cezası kesildiğini görünce şaşırdım. Çünkü, aracımı alalı daha 23 gün olmuştu. Cezanın 17 Eylül tarihinde saat 17.00’da Batman’daki Otuz Tonluk Kantar Kavşağı’nda kırmızı ışık ihlalinden yazıldığını görünce daha çok şaşırdım.’’ İfadeleri ile dile getirdi.
BATMAN’A HİÇ GİTMEDİM
Özaydın 154 TL’lik trafik cezasının nasıl kesildiğini anlamakta güçlük çektiğini vurgulayarak “Ben Batman’a hayatımda hiç gitmedim. Batman’ın, buraya 1600 kilometre uzaklıkta olduğunu öğrendim. Yani oraya gitmeye kalksam toplam 3200 kilometre yol yapmam gerekiyor. Ancak, bu kadar yol yapmak bir yana ben aracımı aldığım günden bu yana Çerkezköy sınırları dışına dahi çıkarmadım.’’diye konuştu.
“154  KİLOMETRE YOL YAPTIM’’
banner287
“Aracımla bugüne kadar toplam 154 kilometre yol yaptım.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Özaydın, “Bununla ilgili olarak da Çorlu’dan ne kadar kilometre yol yaptığıma dair belge aldım. Konu hakkında Çerkezköy Trafik Tescil Büro Amirliği’ne de gittim. Orada sıkıntımı anlattım, bana yardımcı oldular. Şimdi de aracın kilometresini gösterir belge ile birlikte trafik cezasının aslını Batman Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne postalım, 3-4 gün sonra konu hakkında oradan bir bilgilendirmede bulunulacağını tahmin ediyor, konunun sonuçlanmasını bekliyorum.’’ Şeklinde konuştu.
ÖDERİM AMA NİYE ÖDEYEYİM
Başına gelen fıkra gibi olayın zaman zaman kendisini de güldürdüğünü söyleyen İmdat Özaydın “Mesele bu parayı ödeyip, ödememek değil. Kural ihlali yaparsak tabiî ki ödeyeceğiz. Ama Çorlu’dan satın alınan ve daha 154 kilometrede bulunan bir araç Batman’a nasıl gider. Bu aracın Batman’da ışık ihlali yapması için, benim aracı, havayolu ile ya da, bir başka araçla Batman’a götürüp, getirmiş olmam gerekir. Bu da mümkün olamayacağına göre, cezanın geri çekilmesini istiyorum.” Diye konuştu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

devlet biliyor kimde paranın çok olduğunu imdat bey diğer cezalarada hazırlıklı olabilirsin. kaç sene sonra sıfır bir araç aldın göze geldin ona göre arabanın kurbanını keselim artık daha fazla olaylar yaşanmaması niyetine.nedense bu tür işlerde hep sana denk geliyor imdat bey gecen seferde isim benzerliğinden dolayı hakim karşısına çıktın . onun için postacılar kapına geldimi anlaki tehlike var . tansiyon hastası bir insansın dikkat et.

BU KADARDA DENK GELMEZKİ KARDEŞİM
BU KADARDA DENK GELMEZKİ KARDEŞİM - 6 yıl Önce

154 km = 154 tl ceza. hadi hayırlı traşlar.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493