Sakatlar Derneği’ne yer aranıyor

Dernek binasının bulunduğu alana yapılacak olan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi’nin yapım sözleşmesi Çerkezköy Belediyesi ile müteahhit firma arasında bugün imzalanacak. Dernek binasını boşaltmaya hazırlanan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi kendine yeni bir şube merkezi arıyor. Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya 4-5 aylığına bir yer aradıklarını söyleyerek, Çerkezköylüler’den destek istedi.

Sakatlar Derneği’ne yer aranıyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi’nin yapımına başlanıyor.
SÖZLEŞMESİ YARIN İMZALANACAK
Gaziosmanpaşa Mahallesi Güveniş Caddesi üzerindeki dernek binasının bulunduğu alana yapılacak olan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi’nin yapım sözleşmesi bugün imzalanacak.  Sözleşmenin imzalanmasının ardından da Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi’nin yapımına başlanacak.
“EN KISA SÜREDE BOŞALTACAĞIZ’’
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Belediyenin kendilerine dernek merkezini boşaltmaları yönünde yazının ulaştığını ifade ederek “Tarih belirtmemekle birlikte dernek merkezini boşaltmamamız yönünde yazı tarafımıza ulaştı. Bizler de en kısa süre içerisinde dernek merkezini boşaltacağız’’ dedi.
“DERNEK MERKEZİ ARIYORUZ’’
Dernek merkezi olarak kendilerine yer aradıklarını söyleyen Çetinkaya “işlemlerin hızlanmasına katkı sunma adına en kısa süre içerinde dernek merkezini boşaltmak istiyoruz. Ancak şimdiye kadar istediğimiz yer ve ölçüde bir yer bulamadık. Araştırmalarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.banner287
“KATKI BEKLİYORUZ’’
Çerkezköylüler’den yer konusunda destek isteyen Hayrettin Çetinkaya “Dernek merkezinin mevcut dernek binamızın yakınlarında olmasını istiyoruz. Çünkü tüm üyelerimiz ve yakınları dernek binamızın yerini biliyorlar. Yakın bir yerde 4-5 ay süre ile kullanabileceğimiz yer bulduğumuz takdirde hemen yeni yerimize taşınacağız.’’ifadelerini kullandı.
İSMİ NETLEŞTİ
Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılacak olan engelliler evinin isminin de netleştiğini kaydeden Çetinkaya engeliler evinin ismi olan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi olarak belirlendi. İnşallah kısa sürede yapımı tamamlanarak engellilerin kullanımına sunulur’’ dedi.
BAŞKAN ERTEM’E TEŞEKKÜR ETTİ
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e projeye katkılarından dolayı teşekkür eden Çetinkaya “kendileri bu proje için zaman harcadı, emek verdi. Yapımı tamamlandığında Ali Ertem döneminde yapılan çalışmalar içerisinde parmakla gösterilen çalışmalardan biri olacak. Kendisi ve katkı sağlayanlar çok büyük hayır duası alacak. Engelliler için büyük bir çalışma hayata geçirilmiş olacak.  “ diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK’’
Tamamlandığında Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyacak projenin bundan sonra engellilere yönelik yapılacak çalışmalarda örnek teşkil edeceğini söyleyen Çetinkaya şunları söyledi: “Türkiye’de bu ve buna benzer bir proje yok. Yapımı tamamlandığında Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyacak. Bizler de bundan gururla bahsedeceğiz’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493