Saldırıda yaralanan asker o anları anlattı

Mardin’de PKK’nın hain saldırısı sonucu görev yaptığı karakolda yaralanan Çerkezköylü asker baba ocağına geldi.

Saldırıda yaralanan asker o anları anlattı
banner301
Çerkezköy Bakış - Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Cevizli Köyü Jandarma Karakolu’na yapılan hain saldırıdan yaralı olarak kurtulan Jandarma Er Recep Hünerli Çerkezköy’deki baba ocağına döndü. Fevzipaşa Mahallesi’nde ikamet eden Hünerli, yapılan hain saldırının perde arkasını anlatırken, saldırıdan yaralı olarak kurtulup yeni doğan çocuğuna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.


“NE OLUP BİTTİĞİNİ ANLAYAMADIK”

Hatay’da acemi birliği eğitimini tamamlayan Recep Hünerli, usta birliğini de Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Cevizli Köyü Jandarma Karakolu’nda yapıyordu. Askerliğinin bitmesine 90 gün kala yaşanan hain saldırıdan yaralı olarak kurtulan Çerkezköylü asker saldırıyı anlattı. Jandarma Er Recep Hünerli, saldırı öncesinde gece nöbeti tuttuğunu ifade ederek, “Saldırının yapıldığı sabahın gecesinde nöbetimi tuttum. Öğlen saat 12.00 sıralarından birden bir patlama yaşandı. Ne olup bittiğini kimse anlamadı ve herkes çok şaşkındı.” dedi.

banner287
“AKLIMA İLK OĞLUM GELDİ”

Saldırı esnasında aklına ilk olarak yeni doğan oğlunun geldiğini söyleyen Hünerli, saldırıda devre arkadaşı ve bir Astsubay komutanının şehit olduğunu kaydederek, “Karakola yakın bir yerde önce kamyon patlatıldı daha sonra da roket atarla saldırdılar. Biz arkadaşlarımız ile silah ve teçhizatlarımızı aldık fakat gelen roketin etkisi ile elimizdeki
silahlar sağa sola savruldu. O an benim aklımda sadece yeni dünyaya gelen oğlum vardı.” şeklinde konuştu.

“ZOR BİR DURUM, FAKAT ALLAH YANIMIZDA”

Yaşadıklarının çok zor olduğunu fakat yanlarında her zaman Yüce Allah’ın desteğini hissetlerini söyleyen Recep Hünerli, “Allah bizlerin yanında, biz bunun farkına o an vardık. Kimse bizim bu vatanı korumamıza engel olamayacaktır. Hainler, hiçbir zaman istediklerini alamayacaklar. İznim bittiğimde inşallah yeniden birliğime geri döneceğim ve vatani görevime kaldığım yerden devam edeceğim. Allah bu zor günleri bir daha göstermesin. Şehit olan devrem ve Astsubay komutanımızın ailesine yüce rabbimden sabırlar diliyorum. Bizler Osmanlı torunuyuz, inşallah oğlum da en iyi şekilde yetişip bu vatan toprakları için bizim için mücadele edecektir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
METİN DEMİRBAĞ
METİN DEMİRBAĞ - 2 yıl Önce

GAZİMİZE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM. İNŞALLAH ONLAR SAYESİNDE ÜLKEMİZ DAİMA PAYİDAR KALACAK

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459