Samsunlular hatıra ormanı oluşturacak

Çerkezköy Samsunlular Derneği Yönetimi ile üyeler hafta sonu dernekte düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldiler.

Samsunlular hatıra ormanı oluşturacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Samsunlular Derneği, Hallaçlı Mevkii’nde hatıra ormanı oluşturacak. Dernek Başkanı Enver Bayram, Samsunlular Derneği dışından da etkinliğe katılımın açık olduğunu söyleyerek “Her ağaca katkı sunanın ismini asacağız. Ayrıca 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in ismine de hatıra ormanına ağaç dikeceğiz” dedi.

KAHVALTI DÜZENLENDİ

Kahvaltı sonrasında Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Coşkun, 1 Ağaç 1 Can projesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Proje üzerinde bir süredir çalıştıklarını kaydeden Abdullah Coşkun şunları söyledi: “Ağaçlarımız ve ormanlar bir memleketin kalbi ve omurgasıdır. Orman demek özgürlük demektir. Orman demek diriliş demektir. Orman demek kurtuluş demektir. Orman demek bağımsız olmak demektir. O yüzdendir ki Hz.Muhammed (sav) ‘Bir kimse bir ağaç dikerse Allah o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar’ buyuruyor.

“BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Ormanlarımız yaratılışımızdan bu güne kıyamete kadar da vazgeçilmez yaşam kaynağımız olacaktır. Aldığımız her nefesi ormanlar oluşturmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Yeşil görmeyen gözler renk yoksunudur. Burası öyle bir ağaçlandırılsın ki kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu sansın” demiştir. Çerkezköy Samsunlular Derneği olarak her konuda öncü, örnek ve lider olmalıyız. Yönetim Kurulu olarak eksikliklerimiz olabilir. Bunları hep birlikte aşacağız. Samsunlu olmak dik olmaktır, Samsunlu olmak mücadele demektir.”
banner287BAYRAM FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Programda son olarak Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram bir konuşma yaptı. Dernek olarak yaptıkları faaliyetleri anlatarak konuşmasına başlayan Bayram, çalışmalarına katkı sunan Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile dernek üyelerine teşekkür etti. 1 Ağaç 1 Can projesini Hallaçlı Mevkii’nde Çerkezköy Belediyesi’nin gösterdiği alanda oluşturacaklarını kaydeden Bayram “Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay ile Park ve Bahçeler Müdürümüz Halil Mert Tayşir’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

“İSTEYEN KATKI SUNABİLİR”

Enver Bayram, Samsunlular Derneği dışından da projeye katılımın olabileceğini söyleyerek “Her ağaca katkı sunanın ismini asacağız. Ayrıca 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in ismine de hatıra ormanına ağaç dikeceğiz. Belirlenen alanda 284 ağacımız olacak. Hazırlıklarımız sürüyor. İsteyen katkı sunarak isminin yazılı olduğu bir ağaç dikebilir” diye konuştu.  Enver Bayram konuşmasının sonunda kahvaltı programına sponsor desteği sunan Ali Oğuz’a teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Termelim
Termelim - 2 yıl Önce

Allah razı olsun yer gösterenden dikim işini düşünenlerden emeği geçenlerden bunlar güzel şeyler dostlar yardımcı olmak gerek böyle iyi niyetleçalışanlara

öz karadenizli
öz karadenizli - 2 yıl Önce

Helal olsun başkanada yönetiminede ağaç dikmek çocuk yetiştirmek le eş değer yolunuz açık olsun yakında dönüyorum Çerkezköye ve dikime yetişirim umarım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459