Satılık Kaymakamlık Konutu

Çerkezköy Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu dün gerçekleştirildi. Toplantıda, Belediyece, engellilere ödenen aylıklara, yaklaşık yüzde 33 zam yapılmasına karar verilirken, sözkonusu zam kararı ile birlikte engelli aylığı 300 TL’den 400 TL’ye çıkmış oldu. Birçok gündemin ilgili komisyona havale edildiği Meclis Toplantısı’nın en ilginç maddesi ise Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından verilen dilekçe oldu. İl Özel İdaresi tarafından Çerkezköy Belediye meclisine verilen dilekçede Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 49 ada 7 parselde bulunan Kaymakamlık Konutu’nun satılması için alanın resmi konut alanından çıkarılıp konut alanına dönüştürülmesini içeren madde oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. Dere taşkınları ve sel felaketleri sırasında, sular altında kalan ilk yerler arasından yer alan Kaymakamlık Konutu, uğradığı son su baskını nedeniyle halen atıl durumda bekliyor.

Satılık Kaymakamlık Konutu
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı dün Çerkezköy Belediyesi Meclis salonunda belediye başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirildi.
MECLİS TOPLANDI
Saat 14.00’te başlayan toplantıya mazeret bildiren Asuman Azak, Türkay Karakaş ve Habib Bilgin katılmadı. Açılış ve yoklamanın ardından ilk gündem maddesi olan Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan 1214 ada 12 ve 13 parsel ile 1208 ada 9 nolu parseldeki hisselerin satışını içeren madde oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin bir sonraki maddesinde ise Çerkezköy Belediyesi tarafından 2006 yılından bu yana önce 100 sonrasında ise 30 engelli bireye verilen 300 TL’lik maaşın 2014 yılı itibariyle 400 TL olması oy birliğiyle kabul edildi.
HALI SAHA 8 YILLIĞINA KİRALANACAK
Toplu Taşıma araçlarının tüm güzergahlarında Devlet Hastanesine ulaşabilmesini sağlayacak madde oy birliğiyle İmar ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Olimpiyat Halı Saha’nın tamamen kapatılması şartıyla 8 yıllığına kiraya verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Kızılpınar Meclisi’nin almış olduğu Muhsin Yazıcıoğlu parkının 10 yıllığına kiraya verilmesi maddesi de yine görüşülmek üzere oy birliğiyle bütçe komisyonuna havale edildi. İmar ve bütçe komisyonuna havale edilen bir diğer madde ise yeni yapılan otogara diğer firmaların ulaşabilmeleri için istenen güzergah bildirimi oldu.BİRÇOK MADDE KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
banner287
Yeni Kapalı Otopark’ın yapımında bir şahısın parselinde yüzde 40 pay alınması nedeni oluşan mağduriyet İmar Komisyonu’nda görüşülerek karara bağlanacak.
Ayrıca 569 ada 15 nolu parselde bulunan akaryakıt ruhsatlı parselin sehven ticari alana dönüştürüldüğü ve bu mağduriyetin giderilmesini içeren madde İmar komisyonuna, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 439 ada 19 parselde imar değişikliğini içeren madde yine görüşülmek üzere imar komisyonuna, havale edildi.
KAYMAKAMLIK LOJMANI KARARI KOMİSYONDA
Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından Çerkezköy Belediye meclisine verilen dilekçede Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 49 ada 7 parselde bulunan Kaymakamlık lojmanın satılması için alanın resmi konut alanından çıkarılıp konut alanına dönüştürülmesini içeren madde oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. İmar komisyonuna havale edilen bir diğer madde 969,971, 972,974 ve 975 parsellerde dini tesis alanı oluşturulmasını içeren madde oldu.
VELİKÖY PLAN REVİZYONLARI KOMİSYONDA
Gündemin 13’üncü maddesi ise Çerkezköy Belediyesi’nde münhal bulunan 2 adet kadroda derece değişikliği yapılmasını içeren madde oy birliğiyle kabul edildi. Bir diğer gündem maddesi ise Veliköy Belediye meclisinin geçtiğimiz hafta olağanüstü toplanarak oy birliğiyle kabul ettiği ve Çerkezköy Belediyesine gönderdiği nazım imar plan ve  uygulama imar plan değişikliğini içeren madde oldu. Madde oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. Meclis toplantı gündemine sonrada eklenen ve çalışan kadrosunda derece değişikliğini içeren madde de oy birliğiyle kabul edildi.
İKAMETGAH ŞARTI YUMUŞATILIYOR
Çerkezköy S.S. Akarsu Birlik Minibüsleri tarafından verilen ve Çerkezköy’de taşımacılık yapılması için 6 ay ikametgah şartının kaldırılmasını içeren madde oy birliğiyle bütçe ve imar komisyonuna havale edildi. Konuyla ilgili olarak konuşan Ali Ertem, “minibüs sahipleri araçlarını devretme konusunda zorluk yaşadıkları için bir dilekçe sundular. Bunun yanında komisyonda Çerkezköy’de taksi şoförlüğü yapılması için de 10 yıllık kiralamalarda 5 yıl ikametgah şartı koymuştuk. Bunun da yumuşatılması için komisyonda çalışma yapılması gerekiyor.” Dedi. Bir sonraki meclis toplantısının 6 Aralık Cuma günü saat 10.00’da gerçekleştirilmesinin oy birliğiyle kabulünün ardından meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan İnan Yoleri
Kenan İnan Yoleri - 5 yıl Önce

keşke diyor insan seçimler her yıl olsa. nasıl olsa teknoloji ilerledi. son seçimde de gördük. sandıkların yarısı açılmadan %70'inin sonuçları verildi. i̇leri teknoloji tabi. bizde bu teknolojiyi yine kullanıp her yıl seçim yapalım. böylece bütün sorunlarımız çözülür. seçimden önce konuşma engelliler için yaptığım başvuru kabul edilmezken şimdi bu haberi görmem çok garip...

metin akar
metin akar - 5 yıl Önce

yanında kaymakamlıktan da bir oda verseler alırım

esnaf
esnaf - 5 yıl Önce

her yağmurda su basan yeri nasıl satacaklar acaba? satarken burayı su basıyor diye bilgi vereceklermi?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459