Şebeke suyumuz damacana suyundan daha temiz

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, şehir şebekesindeki suyun damacana suyundan daha temiz olduğunu söyledi. Başkan Ertem, şehir suyunun ayda bir ve üç ayda bir olmak üzere sürekli tahlile gönderildiğini söyleyerek “İl Sağlık Müdürlüğü ayda bir, Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi ise 3 ayda bir suyumuza ilişkin analiz yapıp sonuçları açıklıyor. Musluktan su içen Çerkezköylüler’in damacana suyundan daha temiz su tükettiğini söyleyebilirim.’’ dedi.

Şebeke suyumuz damacana suyundan daha temiz
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem şehir şebekesi suyunun tahlillerinin temiz olduğunu söyledi.
“SÜREKLİ TAHLİLE TABİ TUTULUYOR’’
Görev süreleri boyunca Çerkezköy’de su konusuna ayrı bir önem verdiklerini belirten Ali Ertem, bundan sonra da aynı anlayış içerisinde hareket edeceklerini ifade etti. Şehir suyunun belli periyotlarla ama sürekli olarak tahlile tabi tutulduğunu anlatan Başkan Ertem, “ayda bir İl Sağlık Müdürlüğü, üç ayda bir de su tahlili konusunda tek yetkili kurum olan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı tarafından Çerkezköy şehir suyu tahlile tabi tutuluyor. “ dedi.
“OLUMSUZ BİR SONUÇLA KARŞILAŞMADIK’’
Su numunelerinin, Çerkezköy’ün değişik noktalarından ilgili kurumlar tarafından alındığını belirten Ali Ertem “Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı, 69 ayrı parametrede tahlil sonuçlarını üç ayda bir, İl Sağlık Müdürlüğü de kendi tahlil sonuçlarını ayda bir açıklıyor. Şimdiye kadar en ufak bir olumsuz sonuçla karşılaşmadık’’ diye konuştu.
“DAMACANA SUYUNDAN DAHA TEMİZ SU TÜKETİYORUZ’’
banner287
Çerkezköylülerin tükettiği suyun damacana suyundan daha temiz olduğunu açıklayan Başkan Ertem “sağlık açısından yapılan fiziksel, biyolojik, kimyasal tahlillerde çıkan sonuçlar minimum seviyelerinde bulunuyor. Kullandığımız klordan dolayı suyun tadı farklı olabilir, ancak temizlik bakımından damacana suyundan daha temiz su tüketiyoruz’’ ifadelerini kullandı.
“ŞU ŞEBEKESİNE AYDA 14 BİN TON SU VERİYORUZ’’
Başkan Ertem, şehir şebekesine yaz aylarında 14 bin ton civarında su verildiğini belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıllarda bu rakam 16 bin tona kadar çıkıyordu. Ancak ana su isale hattında yapmış olduğumuz boru yenileme çalışmasının ardından kayıp su oranında tasarruf sağladık. Bundan dolayı da bu miktarda düşüş yaşandı. 6 kuyumuz faal olarak çalışıyor. Şehir şebekesine verilen suyu da anlık olarak takip edebiliyoruz.” 


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493