Şehit adı okulda yaşatılacak

İl Özel İdare İlkokulu’na Şehit Mustafa Baykuş isminin verilmesi ve şehit köşesinin açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Şehit adı okulda yaşatılacak
banner301
Çerkezköy Bakış - İl Özel İdare İlkokulu’na Şehit Mustafa Baykuş isminin verilmesi ve şehit köşesinin açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay “Şehit Mustafa Baykuş isminin okulda yaşatılacak olmasından dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Baykuş ailesi ülke için bir çocuğunu feda etti. Ancak bundan sonra burada eğitim gören tüm çocuklar Baykuş ailesinin birer çocuğu olacak.” dedi.

AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Okul bahçesinde dün saat 11.00’da başlayan törene Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, 3.Zırhlı Tugay Komutanı Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Fevzi Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Olcay Palak, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Hayri ile Abdullah Nair, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Mal Müdürü İlhami Taşkın, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü Ercan Sözen,Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün, okul müdürleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Tahsin Akgün ile mahalle muhtarları, Türkiye Muhtarip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ile gaziler, Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, şehit aileleri, Şehit Mustafa Baykuş’un ailesi ve yakınları, davetliler ile öğrenciler katıldı.

ERDOĞAN “ŞEHİDİMİZ HER AN HATIRLANACAK”

Programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başkayan Erdoğan, okula Şehit Mustafa Baykuş isminin verilmesinde katkı sağlayan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür etti. Şehit isminin okula verilmesiyle şehidin hafızalarda diri kalacağını kaydeden Erdoğan “Bundan sonra okulumuzda eğitim-öğretim devam ettiği sürece şehidimiz her an için anılacaktır” dedi.

AKAY: İÇİMİZ SIZLIYOR

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay konuşmasına yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek başladı. Ülke olarak zor günler geçirdiklerini ifade eden Başkan Akay “Bugünlerde üst üste gelen şehit haberleriyle içimiz sızlıyor. Şehitlerimizle her daim gurur duyuyoruz. Şehit Mustafa Baykuş isminin okula verilmesinde katkı sunan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY’E EĞİTİMDE DESTEK GEREKİYOR”

Konuşmasında Çerkezköy’ün derslik açığı üzerinde de duran Başkan Akay “Nüfusun her geçen gün daha da arttığı ilçemizde eğitim anlamında sıkıntı var. Kaymakamımızın yoğun çalışmalarıyla Ambardere Mevkii’ndeki eğitim kampüsümüzde çalışmalar başladı. Hayırseverlerimiz de kampüsümüze destek oluyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Ancak eğitimde yaşanan bu sıkıntılar geçecek gibi değil. Çerkezköy çok fazla eğitim yatırımına ihtiyacı var. Bu sesimizin Ankara’dan duyulması için bu taleperimizi dile getirmeyi vazife görüyorum.” şeklinde konuştu.KUBİLAY: MİLLETİMİZ ŞEHİT VE GAZİ OLMAKTAN ÇEKİNMEDİ

Programa Çerkezköy Kaymakamı Metim Kubilay’ın konuşmasıyla devam edildi. Kubilay, konuşmasına davetlilere katılımlımları için teşekkür ederek başladı. “Milletimiz; vatan, devlet, bayrak söz konusu olduğunda şehit ve gazi olmaktan çekinmedi” diyerek “Allah, Kur’a-ı Kerim’de şehitler için ‘Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.’ Buyurmaktadır. Dinimizde Peygamberlikten sonra en yüce mertebe şehitlik mertebesidir. Türk Milleti, istiklal ve bağımsızlığına düşkünlüğünün yanı sıra, yüce dinimizin gazilik ve şehitlik için biçtiği payeye de muhatap olabilmek konusunda her zaman kararlı ve istekli olmuştur.” ifadelerine yer verdi.
banner287

“ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

15 Temmuz sürecine değinerek konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Milletimiz hainlere karşı gereken tepkiyi göstermiştir. Bu mücadelesiyle tüm dünyaya örnek olmuştur. FETÖ/PDY mensuplarının hain saldırısına karşı şehit düşenleri ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Verilen bu mücadele 2.Kurtuluş Mücadelesidir.” diye konuştu.  

“HATIRA ORMANI OLUŞTURULACAK”

Kaymakam Kubilay, 15 Temmuz sürekli hatırlanması adına Cuma günü Ambardere Mevkii’nde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturacaklarını açıklayarak, tüm protokolü saat 11.00’da başlayacak olan programa davet etti.

“TÜM ÇOCUKLAR BAYKUŞ AİLESİNİN BİRER EVLADIDIR”

Şehit Mustafa Baykuş isminin Çerkezköy’deki bir okula verilmesinin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Kaymakam Kubilay “Ailesi ülke için bir çocuğunu feda etti. Ancak bundan sonra burada eğitim gören tüm çocuklar Baykuş ailesinin birer çocuğu olacak.”

DOĞAN: ÖNEMİNİ GÖSTERMİŞLERDİR

Programda son olarak Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan bir konuşma yaptı. Milletvekili Doğan, şehitlerimiz ve gazilerimizin verdikleri mücadelelerle vatanın önemini gösterdiklerini söyleyerek “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ancak vatanımız için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Her anne-baba çocuklarının her zaman iyi olmasını ister. Ancak söz konusu vatan olduğunda herkes üzerine düşeni yerine getirir. Ben de 3 erkek çocuk annesi olarak vatan için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu söylüyorum. Şehit ve gazilerimiz tüm ülkemizin evlatlarıdır” dedi.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Ak Parti hükümetinin eğitime icratları üzerinde de duran Doğan “Ak Parti iktidarı öncesinde genel bütçeden Milli Eğitim Bakanlığı’na yaklaşık 100 milyar lira ayrıldı. Ankara, ihtiyaçları yerine getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu. Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında açılış kurdelesi kesildi.

DOĞAN BAYRAĞI ŞEHİT ANNESİNE TESLİM ETTİ

Tören kapsamında ayrıca Şehit Mustafa Baykuş adına hazırlanan şehit köşesinin açılışı yapıldı. Açılışta Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Türk Bayrağı’nı şehit annesine teslim etti. Program Şehit Mustafa Baykuş’un hayatının anlatıldığı slayt gösterininin ardından tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306