Şehit ailesinden Kubilay’a teşekkür ziyareti

Şehit Mustafa Baykuş’un babası Süleyman Baykuş ve annesi Keziban Baykuş, Kubilay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesinden Kubilay’a teşekkür ziyareti
banner301
Çerkezköy Bakış - Bir süre önce Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay’ın girişimleri sonucu, 3 Mayıs 1999 tarihinde Bingöl Yayladere’de şehit düşen Piyade Er Mustafa Baykuş’un isminin Özel İdare İlkokulu’na verilmesi ve Kaymakam Kubilay’ın talimatları ile okulda Şehitler Köşesi oluşturulması dolayısıyla Şehit Mustafa Baykuş’un babası Süleyman Baykuş ve annesi Keziban Baykuş, Kubilay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

“TÜM ÖĞRENCİLER ARTIK BİZİM EVLADIMIZDIR”

banner287
Şehit ailesi, oğullarının isminin bir okula verilmesinden dolayı devlete ve Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür ederek “Biz vatanımız için bir evladımızı feda ettik. O okulda okuyan tüm öğrenciler artık bizim evladımızdır.” dedi. “Bugün bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşıyorsak bunu kahramanca mücadele etmiş ve bu uğurda canlarını feda etmiş Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize borçluyuz. Onların hatıralarını canlı tutmak bizim boynumuzun borcudur” diyen Kaymakam Kubilay da bu ülkenin şehitlerin ve gazilerin bir emaneti olduğunu kaydetti.

“İSMİNİ YAŞATMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ”

Daha önce Gazi Osman Paşa İlkokulu’na Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy’un adının verildiğini anımsatan Kubilay “Özel İdare İlkokulu’na da şehit ailemizin onayı ile Şehit Er Mustafa Baykuş’un adını vererek şehidimizin adını bu okulda yaşatmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi. 28 Eylül Çarşamba günü saat 11.00 de Çerkezköy Özel İdare İlkokulu’na Şehit Mustafa Baykuş isminin verilmesi ve Şehit Köşesi açılışı dolayısıyla program düzenleneceğini kaydeden Kubilay, diğer şehitler için de çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kubilay “Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459