Şehit ailesini ziyaret ettiler

Kızılpınar Anadolu Lisesi öğrencileri, Siirt'in Pervari İlçesi'nde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un ailesini ikametinde ziyaret etti.

Şehit ailesini ziyaret ettiler
banner301
Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmeleriyle birlikte her ay bir şehit ailesini ziyaret ediyor. Kızılpınar Anadolu Lisesi öğrencileri son olarak Siirt'in Pervari İlçesi'nde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un ailesini ikametinde ziyaret etti.

“BİNLERCE ÇOCUĞUM OLDU”

Önceki gün düzenlenen ziyarette Okul Müdürü Erkan Demir, okul öğretmenlerinden Meryem Özmen, Bahriye Varatlı, Önder Özgen ile öğrenciler katıldı. Ziyareti nedeniyle Kızılpınar Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erkan Demir, öğretmenler ile öğrencilere teşekkür eden şehit annesi Nilüfer Hatun Ersoy “Ben bir çocuğumu vatan için şehit verdim. Ama binlerce insanı yani sizleri kazandım. Vatanını seven herkes benim çocuğum oldu” dedi. Şehit oğlunun çocukluğunu, okul yıllarını anlatan Nilüfer Hatun Ersoy, ayrıca oğluna yönelik çeşitli anıları misafirleriyle paylaştı.

“ÖĞRENCİLER GÖZ YAŞLARINA HAKİM OLAMADI”

banner287
Nilüfer Hatun Ersoy ziyarette ayrıca, Şehit Dinçer Ersoy için oluşturulan odasını misafirlerine gezdirdi. Şehit annesi Nilüfer Hatun Ersoy, oğlunun tek tek bütün eşyalarını anlatırken öğrenciler de göz yaşlarına hakim olamadılar. Kızılpınar Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri adeta bir müzeyi andıran şehit ailesinin evinde dualar ederek tüm şehitlerimizi hayırla yad ettiler.

“MUTLULUK DUYUYORUZ”

Kızılpınar Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erkan Demir, öğrencilere vatan sevgisi, milli birlik- beraberlik ve sorumluluk bilinci kazandırmak için düzenlediklerini söyleyerek “Eğitim-öğretim dönemi boyunca her ay bir şehit ailesini ziyaret edeceğiz.” dedi. Vatan topraklarının şehit kanlarıyla sulandığını kaydeden Demir “Öğrencilerimiz ile böyle bir etkinlikle bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ziyaret için kapılarını bizlere açan Ersoy ailesine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HER AY BİR ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET EDİYORLAR

Öğrenciler ilk ziyaretlerini 2005 yılında Diyarbakır’da şehit düşen Ilgar Özkan’ın ailesini, ikamet ettikleri Kızılpınar Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etmişlerdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459