Şehit DADAŞ’ın ismi Karaağaç tören alanında yaşatılacak

Karaağaç Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. 5 gündem maddesi ile 2 önergenin görüşüldüğü meclis toplantısında geçtiğimiz hafta Tunceli’de ki hain tuzakta şehit düşen Karaağaçlı Jandarma Er Kadir Dadaş’ın isminin İnönü caddesinde bulunan park ve tören alanına verilmesi oy birliğiyle kabul edilirken, kanalizasyon ve kolektör hattı projesi için iller bankasından 47 bin 500 TL kredi kullanılması oy çokluğuyla karara bağlandı.

Şehit DADAŞ’ın ismi Karaağaç tören alanında yaşatılacak
banner301
EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Karaağaç Belediyesi ekim ayı meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşülerek karara bağlanırken, ikinci oturumun cuma günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Karaağaç Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel başkanlığında dün yapıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 10.00’da başlayan toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Açılış ve yapılan yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunuldu, akabinde de İstiklal Marşı okundu. Başka Yücel, toplantı öncesinde geçtiğimiz hafta Tunceli’de ki hain tuzakta şehit düşen Jandarma Er Kadir Dadaş’ın cenaze törenine katılan ve taziyede bulunan tüm askeri personel, siyasi partililer, Belediye Başkanları, meclis üyeleri ile Karaağaç halkına teşekkür etti.
ŞEHİDİN ADI PARK VE TÖREN ALANINDA YAŞATILACAK
Dr. Özkan Yücel’in konuşmasını tamamlamasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclise sunulan 2 önerge oy birliğiyle gündeme alınırken, ilk gündem maddesi olarak Şehit Kadir Dadaş’ın isminin Gazi Osman Paşa mahallesi İnönü caddesinde bulunan parka verilmesi konusu görüşüldü. Yapılan bilgilendirmelerin ardından Şehit Jandarma Er Kadir Dadaş’ın isminin İnönü caddesinde bulunan park ve tören alanına verilmesine oy birliğiyle karar verildi.
PLAN NOTUNUN İPTALİ KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK
Toplantının devamında İmar Planı plan notunun iptali konusu görüşmeye alındı. Başkan Dr.Özkan Yücel, konu hakkında harita mühendisi Selim Pektaş’ın meclise sunduğu “01.11.2012 tarih ve 2011/11 sayılı belediye meclisi kararı ile onaylanan köy içi imar planı plan notlarına eklenen ‘’mayıs 2011 tarihinden önce yapılmış yapılar imar yollarına ve komşu parsellere girmiş olmamak koşulu ile ruhsatlandırılabilir, yıkılıp yeniden yapılması durumunda imar planındaki şartlar geçerli olacaktır’’ şeklindeki plan notunun hukuki anlamda sorunlar doğuracağından plan notunun iptal edilmesi kanaatine varılmıştır” şeklindeki dilekçesini okudu. Konuyla ilgili hukuki anlamda yapılan araştırma sonucunda inşaat alanı kazancı olmadan kayık yapılan yapılar için plan notu olduğu belirtilerek gündem maddesi görüşülerek karara bağlanmak üzere oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.  
İLLER BANKASINDAN 47 BİN 500 TL KREDİ KULLANILACAK
Gündemin üçüncü maddesinde ise Fen İşleri Müdürlüğünün Kanalizasyon ve Kolektör hattı projelendirmesi için İller Bankasından Kredi kullanması talebinin görüşülmesine geçildi. Konu hakkında meclis üyelerinin fikir alışverişinde bulunmalarının ardından Başkan Yücel iller bankasından 47 bin 500 TL kredi kullanılacağını ifade etti. Yapılan oylamanın ardından İller Bankasından 47 bin 500 TL kredi kullanılması Meclis Üyesi Çetin Özhan’ın ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı. Dördüncü gündem maddesinde 728 ada 19 parsel, 728 ada 24 parsel ve 727 ada 1 parselde bulunan Belediye hisselerinin talep sahiplerine satışı konusu oy birliğiyle encümene havale edildi. Diğer bir gündem maddesinde ise Belediyeye ait Aile çay bahçesi, Futbol sahası ve 1nolu dükkanın kiralanmasının tekrar incelenmesi konusu daha detaylı görüşülmek üzere Plan ve Bütçe komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.
banner287
ÖZHAN VE ODUNCİ’NİN DİLEKÇESİ KOMİSYONDA KARARA BAĞLANACAK
Gündemde bulunan 5 maddenin görüşülerek karara bağlanmasının ardından meclis öncesinde gündeme alınan 2 önergenin görüşülmesine geçildi. AK Partili meclis üyeleri Çetin Özhan ile Aytekin Odunci’nin sunduğu dilekçede ‘beldede lise olmamasından dolayı liseye giden öğrenciler Çerkezköy ve civardaki liselere gitmek zorunda bırakılmışlardır. Öğrenciler maddi imkansızlık nedeniyle yol parası vermekte zorlandıkları için çok zor durumdadırlar. Herkesin bildiği gibi belde halkımızın büyük çoğunluğu asgari ücretle çalışmaktadır.’ Denilerek maddi durumu yerinde olmayan lise öğrencilerinin gidiş-geliş ücretlerinin belediye tarafından karşılanması talebi görüşüldü. İlgili talep görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.VEYSEL KARAN-İ CAMİYLE İLGİLİ DİLEKÇE DE KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK
İkinci dilekçede ise Karaağaç Veysel Karan-i Camii yaptırma ve yaşatma derneği başkanı Ergül Karataş’ın sunduğu dilekçe görüşmeye alındı. Ergül Karataş dilekçesinde, “Atatürk mahallesinde beldemiz halkının ve hayırsever vatandaşların destekleri ile yapılmakta olan Veysel Karan-i caminin kaba inşaatı bitirilmiş, dış pencereleri takılmış, iç mekanı döşenerek eksikleriyle ibadete açılmıştır. Camimizin kaba ve ince sıvalarının, minaresinin yapılması ve iç pencerelerinin takılması gibi eksikleri bulunmaktadır.’’ İfadelerini kullanarak eksikliklerin tamamlanabilmesi için belediye bütçesinden yardım talep ettiklerini dile getirdi. Talep, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ YAPILACAK
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediyesi ekim ayı meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi. Karaağaç Belediyesi ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Cuma günü saat 10.00’da yapılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493