Şehit Dinçer Ersoy için mevlit okutuldu

Siirt'in, Pervari İlçesi'ne bağlı Köprüçay Köyü Hasan Tepe mevkiinde operasyon bölgesine asker taşırken hava muhalefeti yüzünden düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından Taşıyıcılar Kooperatifi’nde mevlit okutuldu.

Şehit Dinçer Ersoy için mevlit okutuldu
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde önceki gün öğle namazından sonra okutulan mevlide Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin, Şehidin Babası Mustafa Ersoy ile abileri Dursun ve Devrim Ersoy, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kuş, Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, bölge taşıyıcılar kooperatifi başkanları, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
“ŞEHİTLER DİRİDİLER’’
Mevlid öncesinde Çerkezköy İlçe Müftüsü Bayram Şahin kısa bir konuşma yaptı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’a Allah’tan rahmet ailesi ile yakınlarına başsağlığı dileyen Müftü Şahin, şehitlik mertebesinin öneminden bahsetti. Kur’an-ı Kerim’de buyurulduğu üzere Allah katında şehitlerin diri olduğunu söyleyen Bayram Şahin “her isteyen şehit olamaz. Onlar şehit olmanın ayrıcalığını ahrette alacaklardır.’’ Dedi.
“HER BAYRAĞA SARILAN ŞEHİT OLAMAZ’’
En yüksek mertebenin Peygamberlik olduğunu söyleyen Müftü Şahin, buna rağmen peygamber efendimizin dahi şehit olmayı arzuladığını söyledi. Her bayrağa sarılana şehit denilemeyeceğini de ifade eden Müftü Şahin “Allah inancı bulunmayan, imanı bulunmayanlara ne kadar şehit denilirse denilsin, şehit olamazlar. “ dedi.
banner287
DUA EDİLDİ
Müftü Bayram Şahin’in konuşmasını tamamlamasının ardından Merkez Osmanlı Camii İmam Hatibi Selahattin Albayrak, Merkez Osmanlı Camii Müezzini İdris Akkaya, Erkaynak Camii İmam Hatibi İlhan İlke ile Erkaynak Camii Müezzini Eyüp Özdemir’in okuduğu mevlidin ardından Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için dua edildi. Ardından da mevlit programı sona erdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306