Şehit Dinçer Ersoy Kabri başında anıldı

Şehit Dinçer Ersoy’un şahadetinin üçüncü yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Şehit Dinçer Ersoy Kabri başında anıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Siirt’in Pervari İlçesinde düşen helikopterde şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy, şahadetinin dördüncü yıl dönümünde kabri başında anıldı. İsmini taşıyan okul öğrencilerinin de katıldığın anma töreninde anne Nilüfer Ersoy ile katılımcılar gözyaşlarına engel olamadı.

ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Dün saat 14:00’da Çerkezköy Şehitliği’nde yapılan anma törenine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Türkiye Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğrencileri, öğretmen ve veliler katıldı. Programda Şehit Dinçer Ersoy’un ailesi Nilüfer-Mustafa Ersoy da hazır bulundu.

“İKİ HÜZNÜ BİR ARADA YAŞIYORUZ”

banner287
Program öncesinde kısa bir konuşma yapan Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Müdürü Önder Ayaz, aynı gün iki hüznü bir arada yaşadıklarını söyleyerek “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’nci, Şehit Dinçer Ersoy’un ise 4’ncü yılında bir aradayız.” dedi. Okul Müdürü Önder Ayaz’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 4/E Sınıfı öğrencilerinden Kamil Gözübek şiir okurken Elifnur Çelik ise Şehit Dinçer Ersoy’un özgeçmişini okudu.

DUALAR OKUNDU

Anma programında protokol ile öğrenciler okullarının ismini taşıdığı Dinçer Ersoy’un kabrine çiçek bırakarak dua ettiler. Anma töreninin devamında ise Kur’an tilaveti yapılarak, dua okundu.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR

Törende anne Nilüfer Ersoy ile bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı. Anma töreninin sona ermesinden ardından Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğrencileri ve okul müdürü Önder Ayaz, Ersoy ailesinin evini ziyaret ettiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVRİM ERSOY
DEVRİM ERSOY - 1 yıl Önce

Nurlar içinde yat kardeşim.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306