banner507

Şehit Ersoy kabri başında anıldı

Siirt’in Pervari ilçesinde düşen helikopterde şehit olan Çerkezköylü Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, şehadetinin beşinci yılında kabri başında dualarla anıldı.

Şehit Ersoy kabri başında anıldı
banner301

Çerkezköy Bakış - Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için Çerkezköy Şehitliği’nde düzenlenen anma programına Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Çerkezköy Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, şehit annesi Nilüfer Hatun Ersoy ve şehit babası Mustafa Ersoy, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, şehidin adının verildiği Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Müdürü Önder Ayaz ve öğrenciler katıldı.
Oğlunun Atatürk sevdalısı bir çocuk olduğunu ifade eden anne Nilüfer Hatun Ersoy, “Onun 10 Kasım’da şehit olması sanki bu sevginin göstergesi. Hem gururluyuz hem de üzüntülüyüz. Ben bir evlat vatana feda ettim ama bir sürü evlat kazandım. Vatanımız sağ olsun” dedi. Şehidin öz geçmişinin ve “Şehitler Ölmez” şiirinin okunmasının ardından protokol üyeleri ve minik öğrenciler şehidin kabri başında dualar ettiler.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493