Şehitler için Kur’an okundu

Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda organize edilen demokrasi nöbeti sürüyor.

Şehitler için Kur’an okundu
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine başlatılan demokrasi nöbeti Çerkezköy’de yoğun bir katılımla sürüyor. Demokrasi nöbetinin 18’inci gününde Bingöl’de şehit düşen 7 polis nedeniyle konuşma yapılmazken tüm şehitler için Yasin-i Şerif ve Kur’an tilavetinde bulunuldu.

ÇERKEZKÖYLÜLER YERİNİ ALDI

Cumhuriyet Meydanı’nda pazartesi akşamı 18’incisi düzenlenen demokrasi nöbeti saat 21.30’da başladı. Ellerindeki Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen Çerkezköylüler, FETÖ mensubu bir grup askerin darbe girişimini protesto ettiler. Saat 22.30’a kadar Çerkezköylüler hain darbe girişiminde yaşananları dev ekrandan izledi.

KONUŞMA YAPILMADI

banner287
Önceki programların aksine pazartesi gecesi düzenlenen demokrasi nöbetinde Bingöl’de şehit düşen 7 polis nedeniyle konuşma yapılmadı. Saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ile cami imam-hatipleri tüm şehitler için Yasin-i Şerif ile Kur’an tilavetinde bulundu.

“FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜK”

Kur’an tilaveti öncesinde kısa bir değerlendirmede bulunan İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü söyleyerek “Ülkemizi felakete sürüklemek isteyen hainler, 15 Temmuz gecesi harekete geçtiler. Devletimizin ve milletimizin dik duruşuyla bu hainlere gereken cevap verildi. Sizlerin dik duruşuyla bugün buralardayız. Bu mücadelede birçok kardeşimizi şehit düşerken, yine birçok kardeşimiz de gazi oldu. Vatandaşlarımız ölümü göze alarak, bu hainlerin karşısında kendilerini siper ettiler.” dedi.

“BAŞARILI OLAMADILAR”

Tarih boyunca milletimizin birçok badire atlattığını kaydeden Tuna “Hainler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamadı. Bunda da başarılı olamadılar. Milletimiz 15 Temmuz gecesi bir destan daha yazdı. Vatanını böldürtmedi, hainlere karşı dik durdu.” diye konuştu. Yusuf Tuna’nın kısa değerlendirmesinin ardından Kur’an tilaveti başladı. Demokrasi Nöbeti günün ilk ışıklarına kadar sürdü. 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306