Şekilcilik, çağımızın en büyük hastalıklarından biri

Çerkezköy Belediyesi’nin ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen programların ilkinde İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Çerkezköy’e geldi. Anfi Tiyatro’da düzenlenen konferansta Ömer Döngeloğlu, peygamber efendimizin örnek hayatından kesitler sundu. Peygamber efendimizin hiç kimseyi şekline göre değerlendirmediğini ifade eden Döngeloğlu, günümüzde ise, şekilciliğin şekilciliğin üst seviyelere ulaştığını söyledi.

Şekilcilik, çağımızın en büyük hastalıklarından biri
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi’nin ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen konferansta İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Peygamber Efendimizin örnek hayatından kesitler sundu.
ANFİ TİYATRO’DA DÜZENLENDİ
Anfi Tiyatro’nda önceki gün saat 22.00’da başlayan konferansı Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca ile Abdurrahman Çiçek, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi İrfan Demir, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda Çerkezköylü dinledi.
“RAMAZAN HEM KUR’AN HEM PEYGAMBER AYIDIR’’
On bir ayın sultanı Ramazan ayının hem Kur’an, hem de Peygamber ayı olduğunu söyleyen Ömer Döngeloğlu “Ramazan ayı bize peygamber efendimizi getirdi. İnsanlık peygamberimizi ramazan ayında tanıdı.’’ Dedi.
“O RAHMET VE ŞEVKAT PEYGAMBERİYDİ’’
Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) rahmet ve şefkat peygamberi olduğunu söyleyen Döngeloğlu “O, sadece kendisini sevenlere değil tüm canlılara karşı merhametliydi. Kimsenin kalbini kırmaz, kimseye kötü söz söylemezdi. O, güzel huyluydu.’’ Diye konuştu. “O KİMSEYİ ŞEKLİNE GÖRE DEĞERLENDİRMEZDİ’’
Peygamber efendimizin hiç kimseyi şekline göre değerlendirmediğini ifade eden Döngeloğlu, günümüzde ise, şekilciliğin üst seviyelere ulaştığını kaydetti. ‘Peygamber efendimiz fıtratı bozulmamış bir peygamberdi. Bugünkü anlatımla anasından doğduğu gibi biriydi’ diyerek sözlerini sürdüren Ömer Döngeloğlu sözü küçük yaşta verilen Kur’an eğitimine getirdi. Bbırakın çocuk kendisi seçsin, yönlendirme yapmayalım’ eleştirisini eleştiren Döngeloğlu “hangi çocuk kendisine göre karar veriyor. Her öğrenci okulda kendine yüklenen bilgiler doğrultusunda karar veriyor. Sen ne veriyorsan onu seçiyor.’’ şeklinde konuştu.
“TEKNİK LİSE KADAR İHTİYAÇ’’
‘Teknik lise, endüstri meslek lisesi, mühendislik fakültesi ne kadar gerekliyse, bu ülke insanına imam hatip lisesi, ilahiyat fakültesi de o kadar gereklidir’ diyen Döngeloğlu “her ikisine de ihtiyaç var. Sadece imam hatip lisesi ile ilahiyat fakültesi değil, iletişim fakültesine de mühendislik fakültesine de ihtiyaç var. Eğer ihtiyaç yok deniliyorsa Kur’an’a aykırı hareket ediliyor demektir.’’ Dedi.
“BURMA İÇİN AYAĞA KALKIN’’
Burma’da Müslümanların katledilmesi konusuna da değinen Döngeloğlu “Burma’da çocuk, anne demeden sırf Müslüman oldukları için yüzlerle Müslüman cayır cayır yakılıyor. Müslümanlar buna karşı ellerinden ne geliyorsa yapmalıdır. Bizler bir vücudun organları gibiydik, ancak bu şekilde kalmayı başaramadık. “ ifadelerini kullandı.
banner287“BAŞARILI BİR ÇALIŞMA OLACAK’’
Konferansın sonunda Ömer Döngeloğlu, Çerkezköy Belediyesi’nin ramazan etkinliklerinden bahsetti. 3 Ağustos günü Bosna Hersek Fatih Sultan Mehmet Korosu’nun Çerkezköy’e gelecek olmasına da değinen Döngeloğlu “Çalışmalarından dolayı Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i tebrik ediyorum. Çok ilgi görecek bir çalışmaya imza atılacak.’’ Dedi
HER HAFTA BİR PROGRAM
Ömer Döngeloğlu’nun konferansı tamamlamasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem kısa bir konuşma yaptı. Çerkezköy Belediyesi olarak ramazan etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyen Ali Ertem “Bu programların ilkini bu akşam gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde Dursun Ali Erzincanlı ile Doç. Dr. Mustafa Karataş da Anfi Tiyatro’da sizlerin karşısına çıkacak’’ dedi.
FARKLI BİR PROGRAM OLACAK
Başkan Ertem, 3 Ağustos’ta Kipa Alışveriş Merkezi’nin bahçesinde düzenleyecekleri programdan da bahsederek “Bosna Hersek Fatih Sultan Mehmet Korosu’nu Çerkezköy’e getireceğiz. Çok farklı bir program olacak’’ diye konuştu.
BAŞKAN ERTEM HERKESE DAVETTE BULUNDU
 Programa herkesi davet eden Ali Ertem “Bu programlara olduğu gibi Bosna Hersek Fatih Sultan Mehmet Korosu’nun programına da ilgi göstermesini diliyorum. İnşallah büyük bir katılımla bir program gerçekleştiririz’’ dedi.
“BARIŞ VE SEVGİ İKLİMİ SÜRSÜN’’
Konferansı için Ömer Döngeloğlu’na teşekkür eden Ali Ertem “Ömer Döngeloğlu bizleri farklı atmosferlere taşıdı. Çerkezköy’de barış ve sevgi içerisinde yaşıyoruz. Bu barış ve sevgi ikliminin sürmesini arzu ediyorum’’ diye konuştu.
GRUP HANEDAN SAHNE ALDI
Ali Ertem’in konuşmasını tamamlamasının ardından Grup Hanedan sahne aldı. Yaklaşık 1 saat boyunca Grup Haneden söyledikleri ilahi ve kasidelerle Çerkezköylüler’e unutulmaz anlar yaşattı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493