Servisçiler 3 yıl daha Tanyeri dedi

Çerkezköy Servis Araç Sahipleri ve Dayanışma Derneği Pazar günü 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Servisçiler 3 yıl daha Tanyeri dedi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Servis Araç Sahipleri ve Dayanışma Derneği haftasonu yaptıkları 2. Olağan kongresine tek aday ile girdi. Mevcut başkan Fikret Tanyeri’nin tek liste ile girdiği kongrede dernek üyeleri 3 yıl daha Tanyeri ile yola devam dedi. Kongrenin ardından konuşan Başkan Fikret Tanyeri, tüm üyelerine teşekkür ederek, şimdiye kadar yaptıklarının bundan sonra yapacaklarının teminatı olduğunu ifade etti.

GENİŞ KATILIM

Pazar günü saat 12.00’da başlayan Kongreye Çerkezköy Servis Araç Sahipleri ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Tanyeri, Çerkezköy Şoförler Odası  Başkanı Mustafa As, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Akın Yılmaz ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan üyeleri seçildi.

DİVAN BAŞKANLIĞI’NA AS SEÇİLDİ

Kongrede divan başkanlığına Mustafa As, katip üyeliklerine ise Hakan Karabaş ile Aytaç Erdem seçildi. Divan Başkanı As, Tanyeri’nin yeni yönetim listesini okudu. Tanyeri’nin yeni yönetim listesinde şu isimler var; Asil yönetimde Aytaç Erdem, Kadir Tüfek, Orhan Cengiz,
Adim Erel, Şenol Gündüz ve Engin Aslan. Yönetimin yedek listesinde ise, Hasan Çengel, Erman Şişman, Emine Yavuz, Nihat Gönül, Umut Can, Mehmet Ali Eygün, İsrafil Akyol yer aldı. Denetim Kurulu listesinde de, Metin Açılan, Şahin Altmış ve Zafer Yavuz yer aldı.

“DAHA SONRA KONUŞACAĞIM”

banner287
Kongrede tek aday olan ve 3 yıl daha dernek başkanlığı görevine devam edecek olan Fikret Tanyeri, hizmet etmeye devam edeceklerini ve kimseyi ayrıştırmadan arabacının hakkını savunacaklarını söyledi. Başkan Tanyeri konuşmasının devamında da şu ifadelere yer verdi: Herkesin bildiği üzere derneğimizde ayrılıklar oldu. Biz de anlayışımızdan taviz vermeden, kimseyi memleketine göre ayırt etmeksizin hizmet vermeye devam dedik. Bundan rahatsız olanlar bugün gündeme farklı konularla gelmek istiyorlar. İki buçuk yıl benimle çalışıp daha sonra benim hakkımda konuşanlar hadlerini bilmeli. Biz bir bayrağın altında hizmet vermek istiyoruz. Trakyalısı, Türk’ü, Kürdü, Lazı hepsi bizim vatandaşımızdır. Konuşulacak çok şey var, söylenecek çok laf var. Ağzımız var, yüreğimiz var, dilimiz var ama şimdi konuşmayacağım. Kongremiz tüm üyelerimize hayırlı olsun. Şimdiye kadar yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. İnşallah arabacının hakkını bundan sonra daha fazla savunacağız.” dedi.

“KONTAK KAPATMA GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK”

Tanyeri son olarak, “Başkaları gibi kontak kapatma gibi hiçbir niyetimiz olmadı ve olmaz da. Çünkü bu konu çok hassas bir konu pireye kızıp yorgan yakılmaz. Neyin ne olduğunu bekleyip görmek lazım. Biz üyelerimiz için bu güne kadar elimizden geleni yaptık ve bundan böyle de yapmaya özen göstereceğiz. Tüm çalışmalar iyi niyet göstergesi kapsamında yapılır ise netice alınır, yoksa her şeye karşı çıkılırsa yapılacak iş de yapılmaz ve herkes zarar görür. Tekirdağ’da 8 oda var hepsi ile de iyi diyalog içerisindeyiz ve birlikte hareket ediyoruz. Aynı zaman da hepsi de üyeleri için çalışıyor. Neyin ne olduğunu bekleyip görmek lazım. Ona göre ne yapılması gerekiyorsa yapılır.” dedi

KONTAK KAPATMAK İYİ BİR FİKİR DEĞİL

Kongrede başkan Tanyeri’nin ardından Akın Yılmaz da bir konuşma yaptı. Yılmaz, bir diğer servisçiler derneğinin 2017’de kontak kapatacağız açıklamasını talihsizlik olarak değerlendirerek, iyi bir düşünce olmadıklarını söyledi. Tanyeri ve yönetimini tebrik eden Yılmaz, kongrenin hayırlara vesile olmasını da ifade ettikten sonra, servisçilerin hakkını her yerde aradıklarını vurguladı. Yılmaz son olarak, “Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte UKOME oluştu ancak UKOME daha yeni oturuyor. Bu işler hemen kolay olmuyor. Ben her zaman bir servisçi olarak arkadaşlarıma sorunlarınızı bana iletin, bunları mecliste dile getireyim diyorum. Bu güne kadar birçok sıkıntıyı meclise taşıdım ve çözümü konusunda çalışmalar yaptım. Bu konuda Çerkezköy Belediye başkanımız Vahap Akay’a da teşekkür ediyorum. Oda servisçilerin sıkıntılarının çözümü konusunda uğraş veriyor. Bizler büyükşehirde sizlerin hakkınızı savunuyoruz. Bizler ne kadar iyi niyetli olursak sıkıntılarımız da bir an önce çözüme kavuşur. Ve bizler de o kadar mutlu oluruz.” ifadelerine yer verdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Kongrenin ardından Başkan Fikret Tanyeri hatıra fotoğrafı çektirerek, kongreye katılan ve kendisine yeniden güvenen herkese bir kez daha teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459