Sevdiği kızı rehin aldı, linç edildi, yaralı polisler de var

Karaağaç’ta sevdiği kızı rehin alan Mehmet A., isimli şahıs, ikna çabalarına tam 3.5 saat olumsuz yanıt verdi. İftar saatine yakın teslim olmayı kabul eden Mehmet A., silahını teslim ettiği anda yüzlerce Karaağaçlı’nın saldırısına uğradı. Polis ve jandarmanın havaya ateş açarak durdurmaya çalıştığı öfkeli halk, Mehmet A.’yı hastanelik etti. Polis arabasına güçlükle bindirilen Mehmet A., olay yerinden hızla uzaklaştırılırken, öfkeli kalabalık bukez jandarma ve polis ekiplerine saldırdı. Saldırıda yaralanan asker ve polisler de var

banner301

Marmara Ereğlisi’nde oturduğu öğrenilen Mehmet A., Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada staj yaptığı öğrenilen E. A.’yi servis minibüsünden indiği sırada yakaladı.

BAŞINA SİLAH DAYADI
Genç kızı, konuşmak bahanesiyle park alanına götüren Mehmet A., olumsuz yanıt alınca belinden çıkardığı tabancayı kızın başına dayadı. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ekibi geldi. Bu sırada toplanan halk da, genci linç etmekle tehdit etti.


 
3.5 SAAT İKNA OLMADI
Sevdiği kızı tam 3.5 saat, rehin tutan Mehmet A., bütün çabalara rağmen olumsuz yanıt vermeyi sürdürdü. Yaklaşan olması halinde, tabanca doğrulttuğu genç kızı öldürmekle tehdit eden Mehmet A., bir ara nikah memuru ve savcının gelmesini istedi. Rehin aldığı genç kız tarafından ikna edilen Mehmet A., iftara 15 dakika kala teslim olmayı kabul etti. E. A.’nın elini tutarak İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Rüştü Eryılmaz’a teslim eden Mehmet A., bu sırada çevresini saran yüzlerce kişinin saldırısına uğradı.


 
KALABALIĞIN ELİNDE ÖLÜP ÖLÜP DİRİLDİ
Jandarma ve polisin bütün müdahalelerine rağmen, Mehmet A.’yi yakalayan öfkeli kalabalık, şahsı tekme ve tokatlarla hastanelik etti. Kalabalığın elinde adeta ölüp ölüp dirilen Mehmet A., polis ve jandarma ekipleri tarafından son anda kurtarılarak polis arabasına bindirildi. Polis ve jandarmanın, namluya mermi verip, havaya ateş açmasına aldırmayan öfkeli kalabalık, bukez Mehmet A.’nin içinde bulunduğu polis aracına saldırmaya başladı.     
 
YARALI ASKER VE POLİSLER VAR
Bu arada şahsı kalabalığın elinden almak için mücadele veren Jandarma Başçavuş İsmail Güngör, 3 rütbesiz asker ve 2 polis de yaralandı. Yaralanan Başçavuş İsmail Güngör, asker ve polisler Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, feci şekilde dövülen Mehmet A., ise güvenlik nedeniyle ismi gizli tutulan bir hastanede tedavi altına alındı.


 
ANNESİ BAYGINLIK GEÇİRDİ
Karaağaç’ı savaş alanına çeviren rehine girişimi sırasında E. A.’nın annesi, kızının başına silah doğrultulması üzerine baygınlık geçirirken, olay yerine gelen Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel de, Mehmet A.’yi bu eyleminden vazgeçirmeye çalıştı. Bu arada, genç kızın 3 ay önce güvenlik güçlerine başvurarak, şahıstan şikayetçi olduğu öğrenildi.banner287


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boşver
Boşver - 6 yıl Önce

BEN AHMET TAŞÇI yaşanan bu olayın kahramanını tebrik eder,hastamıza bol bol geçmiş olsun dileklerimizi iletir,Başka olaylarda görmek umudu ile kendisine Sağlık ve uzun ömürler dileriz....

ali yılmaz
ali yılmaz - 6 yıl Önce

sen kımsın karaagacta ınsan rehın alıon adamı böyle benzetırler

SALIH BAYER
SALIH BAYER - 6 yıl Önce

SEN KİMSİN Kİ KARAAĞAÇTA KIZ REHİN ALIYOSUN OLUM MANYAKMISIN ADAMI BOYLE BENZETİRLER İŞTE DUA AT RAMAZAN SENİ SAĞ BIRAKMIŞLAR..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493