Seviye Tespit Sınavı yapıldı

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından lise mezunları ile Açık Lise son sınıf öğrencilerine yönelik geçtiğim yıl ilk kez başlatılan Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu bu yıl da devam ediyor.

Seviye Tespit Sınavı yapıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından lise mezunları ile Açık Lise son sınıf öğrencilerine yönelik geçtiğim yıl ilk kez başlatılan Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu bu yıl da devam ediyor. Kurslara başvuru yapan kursiyerler için Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’nda seviye tespit sınavı yapıldı. Öğrencilerin seviyelerine göre sınıflar oluşturulacak ve önümüzdeki günlerde eğitimler başlayacak.

SEVİYE TESPİT SINAVI YAPILDI

banner287
Kurs başvuruları geçtiğimiz günlerde sona ererken, kursa başvuru yapanlar için Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’nda seviye tespit sınavı yapıldı. Saat 10.00’da başlayıp saat 12.40’ta sona eren sınava yaklaşık 200 kişi katıldı. Seviye tespit sınavının ardından kursiyerlerin seviyelerine göre sınıfların oluşturulacağını ve kursların önümüzdeki günlerde başlayacağını kaydeden Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yetkilileri, “Lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kursu verilecek ve deneme sınavları yapılacak” dedi.

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNE GÖRE PLANLAMA YAPILACAK

Kurslara başvuran öğrencilerin seviyelerine göre, kurs planlamaları yapılacağını kaydeden yetkililer bu planlama doğrultusunda kursların saat dilimleri ve günlerinin belirleneceğini kaydetti. Bu kursların Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetiştirme ve destekleme kurslarının yönetmeliğine göre planlandığını kaydeden yetkililer “Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kurslarımız ilk olarak geçtiğimiz yıl başlatıldı. Geçtiğimiz yıl kursa katılan bir öğrencimiz Tıp Fakültesi’ni kazandı. Kurslara katılan pek çok öğrencimiz de hukuk, öğretmenlik, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere yerleşti. Bu yıl için kurs kayıtlarımız sona erdi. Ama okumak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459