Seyyar meclis çıkışı

Çerkezköy Belediyesi’nin Temmuz ayı Meclis toplantısına AK Partili Meclis üyesi Remzi Garip’in ‘Seyyar Meclis’ çıkışı damga vurdu.

Seyyar meclis çıkışı
banner301

Çerkezköy Belediye binasında süren tadilat çalışmasının bitmemesini eleştiren Garip, meclis toplantılarını başka binalarda yaptıklarını belirterek,“Belki de tarihe adımız seyyar meclis olarak geçecek. Gecikme neden kaynaklanıyor? Çalışmaların bir an önce bitirilmesini, yerimize kavuşmamızı istiyoruz.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ilçe dışında olmasından dolayı Çerkezköy Kent Konseyi Konferans Salonu’nda yapılan Çerkezköy Belediyesi’nin Temmuz ayı Meclis toplantısına Belediye Başkan Vekili Ayfer Dönmez Başkanlık etti. Açılış ve yoklama ile başlayan Temmuz ayı Meclis toplantısında ilk olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 16.06.2017 gün ve 1034 sayılı Çerkezköy Belediyesinde dolu bulunan mevcut 4 adet kadroda derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, 4 adet kadroda derece değişikliği yapılması oy birliği ile kabul edildi.
 

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Çerkezköy sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye Hisselerinin satışının müzakeresi görüşülerek, 5 adet Belediye hissesinin satışı incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Ardından Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 22 Haziran 2017 gün ve 178 sayılı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Çerkezköy İstasyon Mahallesi 1577 ada 3 parselin plan değişikliğine ilişkin kurum raporu hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Gündemin son maddesinde yer alan Turgut Mesutol’un 31 Mayıs 2017 gün ve bila sayılı İstasyon Mahallesi 1590 Ada 3 parsel 1591 Ada 3 ve 6 parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki dilekçesinin müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.
 

AK PARTİ GRUBU ÖNERGE VERDİ

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından AK Parti grubu meclise önerge vererek, 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Çerkezköy Belediyesi tarafından ne kadar hisse ve arsa satışı yapıldığı ve bunlardan ne kadar gelir elde edildiğinin yazılı olarak bir sonraki Meclis toplantısında cevaplandırılması istendi.
 

banner287
GARİP’TEN ÖZELEŞTİRİ

AK Partili Belediye meclis üyesi Remzi Garip şahsı adına söz aldığını ifade ederek “Eleştirilerime ilk olarak özeleştiri ile başlayacağım. 3,5 senesini tamamladığımız mecliste üyeler olarak çok az söz alıp, konuşuyoruz. Seçim atmosferinde meclis üyesi olmak için çok büyük bir talep oluyor. Seçildikten sonra maalesef burada el kaldırıp indiren konuma düşüyoruz. Aramızda belki de üçte ikimiz mecliste söz almamıştır. Lehte de aleyhte de olsa söz almalı, katkı sağlamalıyız. Halk bizi izliyor.” dedi.
 

“SEYYAR MECLİS OLARAK TARİHE GEÇECEĞİZ”

Çerkezköy Belediyesinin yaptığı uygulamalarda planlama olmadığını iddia eden Garip “Bu plansızlığın bir sürü mağdurları var. Başta biz mağduruz. Aylardır burada, Ticaret Sanayi Odasında ve Kızılpınar Kültür Merkezi’nde meclis toplantılarını yapıyoruz. Kısa sürede bitirilebilecek olan meclis çalışmalarının halen daha tamamlanamamasından rahatsızız. Belki de tarihe adımız seyyar meclis olarak geçecek. Gecikme neden kaynaklanıyor? Çalışmaların bir an önce bitirilmesini, yerimize kavuşmamızı istiyoruz.” diye konuştu.
 

“BELEDİYE İLE GÜMRÜK ARASINDA RESTLEŞME GÖRÜYORUM”

Gümrük yerinin oradaki yaşanan tır sorununa da değinen AK Partili Belediye meclis üyesi Remzi Garip “Önemli organize sanayi bölgelerine sahibiz. Uluslar arası bir yerleşim bölgesindeyiz. Gümrüğün oraya yapılacak yatırımdan dolayı kullanılan tır parkı ile ilgili sorun var.  Yer gösterilmesi lazımdı. Burada belediye ile gümrük arasında bir restleşme görüyorum. Tır parkı konusunun giderilmesini talep ediyorum.”dedi. Butçular sokak üzerindeki çalışmaları yenileme olarak niteleyen Garip “ Çalışmaları yaparken o cadde üzerindeki insanların tamamından muvafakat alınması lazım. İnsanların bahçe kısımları kaldırılıp yola dahil edildi. Burada insanlara para ödendiğini veya insanlardan muvafakat alındığını duymadım.” dedi.Eleştiriler ile ilgili notlarını aldıklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Ayfer Dönmez konuyu Belediye Başkanı Vahap Akay’a ileteceklerini ifade etti. Söz alan CHP’li meclis üyesi Nedim Yılancı ise “Belediyenin gümrüğe yer göstermek gibi yasal bir zorunluluğu olmamasına rağmen Veliköy’de bir yer gösterildi.”dedi.Söz alan AK Parti meclis üyesi Dilaver Burak ise Butçular Sokak’ta yapılan parke taşları ve kaldırımların çökmüş durumda olduğunu iddia ederek “İnşaat halindeyken bile hepsi çökmüş durumda. Yazık günahtır, görünce üzülüyorum. Teslim edilen Özcan Sokak’a meclis üyeleri olarak gidelim, çöken yerleri hep beraber görelim. Bu işlerde başkanın tek başına bırakıldığını ve her şeye yetişemediğini düşünüyorum. Bu konuyla ilgili encümenlere çok iş düşüyor. İyi denetlemeleri gerekiyor.” dedi.
 

2.OTURUM PERŞEMBE GÜNÜ

Yapılan konuşmaların ardından meclisin 1. Oturumu tamamlandı. Belediye Başkan Vekili Ayfer Dönmez 2. oturumun Perşembe günü yine Kent Konseyi’nde yapılacağını ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 13 ay Önce

O önergeye nasıl cevap verilecek cok sıkı takip edeceyiz , bekliyoruz....??

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459