Sıcak tezgahı da yaktı

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi pazar tezgahlarının da ateşini yükseltti. Birçok mahsul tarlada yanınca, bu da zam olarak fiyatlara yansıdı.

Sıcak tezgahı da yaktı
banner301

Çerkezköy Bakış - Meyve ve sebzenin bolluk bereket içinde olduğu yaz aylarının gelmesiyle pazar tezgâhları rengarenk karnavala dönüştü. Ancak geçtiğimiz hafta ülke genelinde etkili olan kavurucu sıcak, birçok ürünün ekili olduğu toprakta yanmasına neden oldu. Bu da vatandaşın cebinden daha fazla para çıkmasına yol açtı.
Sıcak havalardan dolayı çoğu mahsulün yanmış durumda olduğunu ve bununda fiyatlara zam olarak yansıdığını belirten pazar esnaflarından Hayrettin Çetinkaya, “Sebze fiyatları genel olarak yükselişte ama geçen yıl kilosu 5 lira olan barbunyanın kilosu 7 liradan rekora koşuyor. Tezgahlarda ürünlerin kilosu soğan 2 lira, patates 2.5 lira, dolmalık biber 5 lira, sarımsak 12 lira, patlıcan 3 lira, çarliston biber 3 lira, domates 2.5 lira, taze fasulye 5 lira, limon 3 tane 2 lira, kayısı 6 lira, kiraz 7.5 lira, üzüm  5 lira, şeftali 4 lira.” dedi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306