Sınavlara FETÖ ertelemesi

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3), Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Sınavlara FETÖ ertelemesi
banner301
Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında bugün yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile yarın yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütünün darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

YENİ TARİHLER AÇIKLANDI

banner287
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı açıklamada; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00’de yapılacağı belirtildi. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı’nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

HER HANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK

Ayrıca, üniversite sınavlarına girerek herhangi bir üniversiteyi kazanan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt hakları mezuniyet durumlarına göre saklı kalacak. Konuyla ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile gerekli görüşmelerin yapıldığı, öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamayacağı duyuruldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459