‘Siyer-i Nebi Yarışması’ düzenlenecek

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından Türkiye geneli resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 11.00’da ‘’Siyer-i Nebi Yarışması’’ düzenlenecek.

‘Siyer-i Nebi Yarışması’ düzenlenecek
banner301
Çerkezköy Bakış - Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezinin Türkiye geneli resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, liselerde Mustafa Soykök’ün ‘’İnsanlığın Saadeti için Hazreti Muhammed(SAS)’’, ortaokullarda Abdülhamid Cude Es-Sahhar’ın (Türkçe çevirisi Mustafa Nuhoğlu) ‘’Peygamberimizin Hayatı’’ adlı kitaplarını dağıtıp bu kitaplar üzerinden 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 11.00’da düzenleyeceği ‘’Siyer-i Nebi Yarışması’’ için Çerkezköy’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yarışma dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çerkezköy Temsilciliği tarafından Çınar Restaurant’ta bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kahvaltılı toplantıya AGD Tekirdağ İl Başkanı Olcay Sercan, Çerkezköy İlçe Başkanı Yusuf Aydın, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, ortaokul ve lise müdürleri ile din kültürü öğretmenleri katıldı.

“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN KAZANMAYA ÇALIŞMALIYIZ”

banner287
Toplantıda konuşan AGD Tekirdağ İl Başkanı Olcay Sercan ‘İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır’ inancıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Sercan,  “Gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiği, alkol, uyuşturucu kullanımında, suç işleme oranlarında büyük artış olduğu gözlemlenmektedir. Bu sebeple AGD olarak bizler en büyük değer ve örnek model olarak kabul ettiğimiz Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak bu yarışmayı düzenlemeye karar verdik” dedi. Kötü alışkanlıkları olan gençlerin de güler yüz ve tatlı dille gönül bağı kurularak ötekileştirmeden kazanılmaya çalışılması gerektiğini kaydeden Sercan, en güzel eğitimin güleryüzlü olmak olduğunu ifade etti.

SON BAŞVURU 4 ARALIK

17 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek yarışmaya katılmak isteyen ortaokul ve lise öğrencileri 4 Aralık tarihine kadar www.efendimizinizinde.com adresinden başvuru yapabilecek. Yarışmanın sonucu 31 Aralık tarihinde açıklanacak.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

Siyer-i Nebi Yarışmasının ödüllendirilmesi erkek/bayan kategorileri ayrı ayrı olmak üzere yapılacak. Türkiye Geneli yapılan değerlendirme neticesinde ilk 3’e giren liseli öğrencilere verilecek ödüller şöyle:1.’ye 6 tam altın+kitap seti, 2.’ye 5 tam altın+kitap seti,3.’ye 4 tam altın+kitap seti. Türkiye Geneli yapılan değerlendirme neticesinde ilk 3’e giren ortaokul öğrencilerine verilecek ödüller ise şöyle: 1.’ye 4 tam altın+ kitap seti,2.’ye 3 tam altın+ kitap seti, 3.’ye 2 tam altın+ kitap seti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459