Son görevi belediye yapacak

Çerkezköy Belediyesi ulaşımdan define kadar tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz gerçekleştirecek. Belediye Başkanı Ali Ertem, hizmetin önümüzdeki günlerde uygulamaya gireceğini söyleyerek “cenaze sahibi bizlere başvurduktan sonra hiçbir işleme karışmayacak. Yıkamadan kefenlemeye ulaşımdan define kadar tüm işlemleri belediye olarak bizler ücretsiz karşılayacağız.’’ dedi.

Son görevi belediye yapacak
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek yeni uygulamayla cenaze hizmetlerini ücretsiz karşılayacak.
“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE UYGULAMAYA GİRECEK’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, cenaze hizmetlerinin ücretsiz karşılanması konusunun Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündeme geldiğini söyleyerek, “çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra ücretsiz cenaze hizmetini uygulamaya girecek.’’ Dedi.
“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ’’
Başkan Ertem, göreve geldikleri ilk günden itibaren cenaze hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için yoğun bir çaba harcadıklarını ifade ederek, “Çerkezköy Belediyesi olarak bundan önce cenazelerin Tekirdağ, Edirne, Kırlareli ile İstanbul’un Avrupa yakasına ulaşımını ücretsiz sağlıyorduk. Bundan sonra ücretsiz ulaşım hizmetini İstanbul’un Anadolu Yakası’nı da dahil ettik. Bu bölgelerin dışında Türkiye’nin diğer illerine ulaşım ise km başına belirlediğimiz bir bedel karşılığında gerçekleştireceğiz, bu uygulamamızda her hangi bir değişiklik olmadı.’’ Diye konuştu.
banner287
“TÜM MASRAFLARI BİZLER KARŞILAYACAĞIZ’’
Uygulamaya girecek yeni hizmetle ulaşım dışında yıkamadan kefenlemeye, mezar yeri kazımından define kadar tüm işlemleri belediye olarak üsteleneceklerini ifade eden Ali Ertem “artık bundan sonra Çerkezköy sınırları içerisinde tüm cenaze işlemlerini bizler yürüteceğiz. Cenaze sahibinin bizlere yapmış olduğu başvurunun ardından belediye yetkilileri defin sonuna kadar tüm işlemleri yerine getirecek. Cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, ulaşımı, mezar yeri kazısına karışmayacak. Mezar yeri de ücretsiz. Tahta masraflarını da Çerkezköy Belediyesi olarak bizler karşılayacağız.’’ İfadelerine yer verdi.
“VATANDAŞLARIMIZIN BÜTÇELERİNE KATKIMIZ OLACAK’’
Çalışma kapsamında cenaze malzemelerini toptan temin edeceklerini kaydeden Ali Ertem şunları söyledi: “Belediye olarak, vatandaşlarımızın cenaze günlerinde yanlarında olacağız. Belli bir miktar tutan cenaze masraflarını Çerkezköy Belediyesi olarak bizler üstleneceğiz. Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği de budur.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
musa öztürk
musa öztürk - 6 yıl Önce

allah razı olsun sayın başkanım

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

yerel hizmet budur işte allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306