Son gün 22 Şubat

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME) Komisyonunun M, S ve J plakaları için almış olduğu son kararlarla ilgili bir açıklama yaptı. As, üyelerin alınan kararlarla ilgili bir mağduriyet yaşamaması için 22 Şubat 2017 tarihine kadar odaya müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Son gün 22 Şubat
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As “UKOME Komisyonunun M, S ve J plakaları için 2 yıl üst üste yol izin belgesini almayan araç sahibinin plaka hakkı iptal edilecektir.” yönünde bir karar aldığını belirtti. As, “Alınan bu kararın üyelerimizde bir mağduriyet yaşatmaması için 22 Şubat 2017 tarihine kadar odamıza gelip, dilekçe doldurup evraklarını hazırladıktan sonra yol izin belgesini almak için UKOME’ye müracaat etmeleri gerekmektedir.” dedi.

banner287
BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Mustafa As ayrıca UKOME Komisyonunda “Personel servis araçlarının (S plaka) 31 Aralık 2017 tarihine kadar, okul servis araçlarının (J plaka) 31 Ağustos 2017 tarihine kadar GPS (araç takip sistemi) takma zorunluluğu getirilmiştir. M plaka araç sahiplerinin ilk etapta(TETUS) kapsamında olan bütün toplu taşıma araçlarına GPS (araç takip sistemi) takılmasına karar verildi. GPS olmayan araçlara yol izin belgesi verilmeyecektir.” şeklinde kararlar alındığını belirtti. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, GPS’in takılması için altyapı hazırlandıktan sonra nerede ve kimler tarafından takılacağı konusunda üyelere bilgilendirme yapılacağını da ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülküf Ezer
Zülküf Ezer - 1 yıl Önce

Birde plaka sahiplerinin yararına karar alın en azından korsan araçlara dur deyin ücret konusunda çok magduruz Allah rızası için bir şeyler yapın

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459