Sorunları meclise taşıdılar

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi, engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili hazırladıkları dosya ile Ankara’ya çıkarma yaptı.

Sorunları meclise taşıdılar
banner301
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi, engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili hazırladıkları dosya ile Ankara’ya çıkarma yaptı. Ankara’da bir dizi görüşmede bulunduklarını ifade eden TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, engelliler için hizmet veren rehabilitasyon merkezlerinin engellilere uygun olması, zihinler engellilerde cinsellik, tek gözü görmeyenlerin sorunları, engelli kartlarının kullanım alanları ve ulaşımın engellilere uygunluğu, kamu kurumlarında merdivensiz rampa sisteminin olması, kazalarda engelli kalmalarla ilgili çalışmalar, engelli çalıştayları, akraba evlilikleri ve hamilelik sonucu engellilik gibi konularla ilgili yaşanılan sıkıntıları dile getirdiklerini kaydetti.

Çerkezköy Bakış -
Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Ankara’da yaptıkları görüşmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“SORUNLARIMIZI DOSYA HALİNDE SUNDUK”

Dernek olarak 11 yıldan bu yana engelli sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ve halen devam eden sorunların çözümü için bir dosya hazırlayıp birinci elden meclise ilettiklerini ifade eden Çetinkaya, hazırladıkları dosyada; engelliler için hizmet veren rehabilitasyon merkezlerinin engellilere uygun olması, zihinler engellilerde cinsellik, tek gözü görmeyenlerin sorunları, engelli kartlarının kullanım alanları ve ulaşımın engellilere uygunluğu, kamu kurumlarında merdivensiz rampa sisteminin olması, kazalarda engelli kalmalarla ilgili çalışmalar, engelli çalıştayları, akraba evlilikleri ve hamilelik sonucu engellilik gibi konularla ilgili yaşanılan sıkıntıları dile getirdiklerini söyledi.

“BAKAN İLE GÖRÜŞTÜK”

Hazırladıkları bu dosya ile Ankara’ya gittiklerini ifade eden Çetinkaya, “AK Parti Tekirdağ Milletvekilimiz Ayşe Doğan ile beraber Ak Parti Grup Toplantısına katıldık. Toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendi ile görüşme fırsatımız oldu. Hazırladığımız dosyayı bakanımıza ilettik. Bakanımız aralık ayı içerisinde Tekirdağ’da katılacağı programlar kapsamında Çerkezköy’e de geleceğini ve derneğimizi ziyaret edeceğini bizlere söyledi.” dedi.banner287
DOĞUM GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILACAK

Öğle yemeği sırasında yemek salonunda bulunan Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun ile de görüşme fırsatı yakaladıklarını ifade eden Çetinkaya, “19 Kasım Günü derneğimizde düzenleyeceğimiz ve vekilimiz Ayşe Doğan’ın da katılacağı doğum günü etkinliğine sanatçı Şükriye Tutkun da katılacak. Ayrıca Milli Futbolcu Tanju Çolak da masamızı ziyaret etti” dedi.

“FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK”

Ziyaretlerine Engelli ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile devam ettiklerini söyleyen Çetinkaya, burada Genel Müdür Yardımcısı Vekili Önal İnaltekin ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti. Çetinkaya, “Birikimlerimizi aktarmak adına özellikle yurt içi ve yurt dışında yapılacak olan engelli çalıştaylarına davet beklediğimizi ve diğer sorunlarımızı rapor halinde sunduk. Çerkezköy’de engelli bakım evi açılması konusunda da fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

“TAKİPÇİSİ OLMASINI İSTEDİK”

Mecliste devam eden programlarında Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ile de 1 saate yakın görüştüklerini, kendisinin de cumartesi günü doğum günü etkinliğine katılabileceğini ifade eden Çetinkaya “Ziyaretlerimiz kapsamında ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı ile de görüştük. Bakanlarımıza ve ilgili kurumlara ilettiğimiz bu dosyanın takipçisi olmalarını istedik” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Ankara’daki ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Çetinkaya, kendilerini karşılayan ve görüşmelerde ön ayak olan Ayşe Doğan’a ve diğer milletvekillerine, kendilerine ulaşım konusunda sponsor olan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Çerkezköy ve Veliköy Organize Bölge Müdürlüklerine teşekkür etti. Çetinkaya, “Tekirdağ Milletvekillerimizden bu dosyanın takipçisi olmalarını istiyoruz’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459