Su ücretlerine yüzde 50 indirim

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) 2016 Yılı Kasım Ayı Olağan Genel Kurulunda alınan 2016/44 sayılı karar gereğince; Büyükşehir olurken tüzel kişiliği kaldırılarak tek mahalleye dönüştürülen beldelerde içme ve kullanma suları için alınacak ücret yüzde 50 oranında indirildi.

Su ücretlerine yüzde 50 indirim
banner301
80 BİN ABONE YARARLANACAK

Uygulanan indirimin her kademede geçerli olacağını belirten yetkililer “Böylece atıksu bedeli hariç ton başına alınacak su ücreti ilk kademe için 2,19 TL yerine 1,10 TL oldu. Toplamda 23 mahallede geçerli olacak olan, bu yeni düzenlemeden yaklaşık olarak 80.000 abonemiz otomatik olarak yararlanacak.
banner287

VELİKÖY VE KIZILPINAR DA YARARLANACAK

İndirimden yaralanan mahalleler şunlar: Süleymanpaşa İlçesi Barbaros, Kumbağ, Karacakılavuz ve Banarlı Mahalleleri. Çorlu İlçesi Yenice Mahallesi. Çerkezköy İlçesi Kızılpınar ve Veliköy Mahalleleri. Ergene İlçesi Velimeşe, Ulaş, Marmaracık ve Misinli Mahalleleri. Marmaraereğlisi İlçesi Yeniçiftlik ve Sultanköy Mahalleleri. Şarköy İlçesi Mürefte ve Hoşköy Mahalleleri. Hayrabolu İlçesi Çerkezmüsellim ve Şalgamlı Mahalleleri. Malkara İlçesi Kozyörük, Sağlamtaş ve Balabancık Mahalleleri. Saray İlçesi Beyazköy ve Büyükyoncalı Mahalleleri. Kapaklı İlçesi Karaağaç Mahallesi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM TEMEL
İBRAHİM TEMEL - 2 yıl Önce

SAYIN BAŞKAN AYRIMCILIK YAPMAYIN GENELDE İNDİRİM YAPALIM HALK FAKİRLEŞTİ SECİM ZAMANI HERKES GİDİYOR SANDIĞA O AYIDIĞINI MAHALLLER GİTMİYOR SADECE SANDİĞAMÜBAREK SU ZEMZEM SYUNUN 5 KATI FİYATI OLDU BİLGİNİZE

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Böyle sacma bi uygulama dünyanın nersinde var Çorlu Çerkezköy Kapaklı Saray ve diğer ilçeler üvey evlat mı Belediyecilik anlayışınız bütüncül olmalı ayrıştırıcı degil.Halk hizmet bekliyor artık 30 ay olmuş ulaşım altyapı alanında ne değişti . Belediyecilik sadece park yapmak sinema vb kültürel faliyetler dışında insanın en temel haklarindan olan ulasim ve su indirimi konularini bir daha ele almanizi vatandas olarak tavsiye ediyoruz.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Böyle saçma bir uygulama olabilir mi? Aynı il içinde farklı fiyat(Bu tarz şeyler hayvancılık veya çiftçilikle uğraşanlar daha doğrusu ülke üretimine katkısı olanlar için olmalı). Çerkezköydeki musluklardan erikli marka su'mu akıyor. Yiyin bakalım yiyin. Seçimler geldiği zamanda o indirim yaptığınız mahallere gidersiniz artık.

Sezgin
Sezgin - 2 yıl Önce

TEKIRDAGIN BUTUN ILCELERI AMA 80 BIN KISI YARARLANACAK YINEE BI KANDIRMACAA VAR GIBII

Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 2 yıl Önce

Yüce Allah'ın kullarına vermiş olduğu sayısız nimetlerin biride sudur. Ama her ne hikmetse belediyelerın bunu bedava ve kdvsız olarak toprak altından cıkarttıgı halde vatandaşa kdvlı satmasının mantıgını anlamıs degılım.

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

böyle saçma uygulamam mı olurmuş. acilen bu hak yemekten vazgeçilmeli

haydar
haydar - 2 yıl Önce

Sizin yapacağınız belediyeciliğin içine sıç...yım

Eğitim Şart
Eğitim Şart - 2 yıl Önce

Haksızlık devam ediyor.Ayrım istemiyoruz.Herkes yararlansın bu indirimden...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459