Şubat’ta çile bitiyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, gazetemiz Çerkezköy Bakış’ı ziyaret etti.

Şubat’ta çile bitiyor
banner301

Çerkezköy’deki araç trafiğini kaldıramadığı için sürekli tıkanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinin tek şerit olarak uygulanmasının karalaştırılmasının ardından düğmeye basıldı. Şubat ayının ikinci yarısından itibaren Öztrak Caddesi çıkış, Atatürk Caddesi ise iniş olarak kullanılacak.

ARAÇ SAYISI 45 BİN

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinden dolayı sürekli göç alan ve nüfusu 150 bine yaklaşan Çerkezköy’de, nüfus ile birlikte artan araç sayısı, park sorununun yanı sıra ilçenin en büyük caddeleri olan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde de trafik yoğunluğu oluşturuyor. Trafiğe kayıtlı yaklaşık 45 bin aracın bulunduğu Çerkezköy’de, Kapaklı’dan gelen araçlarında trafiğe karışmasıyla bu iki cadde ile Uğur Mumcu Caddesinde tam anlamıyla bir keşmekeş yaşanıyor. Tek-Park’ın otopark uygulaması Danıştay tarafından yürütmesinin durdurulmasıyla birlikte denetimsiz hale gelen caddelere araçlar gelişi güzel park ediliyor.

ÇIKIŞ VE İNİŞ OLACAK

banner287

Çerkezköy Belediyesi, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunun çözümü için yaptığı çalışma ile Atatürk ve Öztrak Caddelerinin tek şeritten akmasına karar verildi.  Bununla ilgili de proje hazırlandı. Şimdilik iki caddenin ortasındaki refüjlara dokunulmayacak. Öztrak Caddesi yukarı çıkış, Atatürk Caddesi ise iniş olarak kullanılacak.AKAY AÇIKLADI


Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, gazetemiz Bakış’ı ziyaret etti. Burada Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan ve gazete personeli tarafından karşılanan Akay, gazetecilerin gününü kutladı. Atatürk ve Öztrak Caddelerindeki durumla ilgili de bilgi veren Akay, “Çalışmalarımız sürüyor. Şubat ayının 15’i gibi Atatürk ve Öztrak Caddeleri tek şerit olarak kullanılacak. Bu uygulama ile trafik sorununun çözüleceğini düşünüyoruz. Şuan orta refüjlerin kalmasına karar verdik. İlerleyen günlerde orta refüj sıkıntı olursa, tekrar oturup, ne yapabiliriz onu konuşacağız.”dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Çelik
Emre Çelik - 1 yıl Önce

Orta refüjler ve Ağaçlar kalksa trafik daha rahatlaşır çarşı içi çok sıkışık ağaçların trafiğe engel teşkil ettiği gözle görünen bir gerçek artık şehrin daha ferah ve yaşanabilir örnek bir merkez olması yolunda atılacak adımlar elbette önemlidir fakat alan genişlemesi de önemlidir. Dar bir şehir görüntüsünden ziyade geniş caddeli ferah bir konsept bence en iyi olanıdır.

Karani
Karani - 1 yıl Önce

Çooooooooooooook geç kalınmış bir uygulama

esnaf
esnaf - 1 yıl Önce

bencede caddedeki ağaçların kaldırılması oraların daha feraha kavuşturulması gerekliydi oradaki yaprak dökülme mevsiminde çilesini bizler biliyoruz vatandaşımızın dediği gibi ferah ve daha modern bir görünüme kavuşturulabilir diye düşünüyorum

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459