SUSUZ HAFTASONU

İstasyon Mahallesi’nde, Belediye adına kazı yapan kepçe operatörü, Çerkezköy’ü besleyen ana su borusunu patlatınca, Çerkezköy’ü susuz bıraktı. Yüzlerce metreküp suyun fışkırdığı alan, adeta bir nehire dönerken, yetkililer, Cumartesi günü başlayan su kesintisinin 36 saat süreyle devam edeceğini açıkladı.

banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İstasyon Mahallesi Hükümet Caddesi girişinde, değiştirilmesi planlanan ana su hattı borularının, bir kepçe darbesiyle kazaen patlatılması, korku dolu anlar yaşattı.
NEHİRE DÖNDÜ
Belediye adına kazı yapan kepçe operatörü, Cumartesi günü saat 17.00’da Çerkezköy’ü besleyen ana su borusunu patlatınca, Çerkezköy’ü susuz bıraktı. Patlayan borudan yaklaşık 25 metre yükseğe fışkıran yüzlerce metreküp su, 59 RC 841 plakalı Toyota marka otomobili de altına aldı. Suyun yukarıya fırlattığı taşlarla camları kırılan Otomobilin sahibi Çetin Bal, otomobilinin bir anda sular altında kaldığını görünce şaşkına döndü.
ELEKTRİK DİREĞİ DE DEVRİLDİ
Panikle patlayan su borusunu kum ile kapatmaya çalışan kepçe operatörü, bukez elektrik direğinin devrilmesine neden oldu. Civarda bulunan çalışanlar, elektrik direğinin devrildiğini görünce koşar adımlarla sulak alandan kaçarken, olay yerine Çerkezköy Belediyesi zabıta ekipleri, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve TRDAŞ ekipleri geldi.
PLANLAR ALT ÜST OLDU
Çerkezköy Belediyesi Su ve Kanalizasyon Amiri Özcan Tayan, patlayan boruların büyük risk teşkil ettiğini söyledi. Tayan, değiştirilmesi planlanan boruların yerin yaklaşık 3 metre altında olduğunu anımsatarak “Ekiplerimiz, boruların etrafın açıyordu. Biz de, hafta için kısa süreli kesintilerle bu boruları değiştirmeyi planlıyorduk. Şimdi işimiz zorlaştı. Çalışmaların, dolayısıyla da su kesintisinin 36  saat süreceğini tahmin ediyoruz.” Bilgisini verdi.
Bu arada susuz kalan vatandaşlar, kesintinin uzun süreceği haberi üzerine marketlere akın etti.
banner287
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇETİN BAL
ÇETİN BAL - 6 yıl Önce

ben kazada hasar gören aracın sahibiyim şu saat olmuş hiçbir belediye yetkilisini olay yerinde göremedim o dehşet anında arkadaşlarımla beraber ölebilirdikte bu ilgisizliği tüm çerkezköy halkının ve tüm kamuoyunun takdirine bırakıyorum

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

millet mağdur oldu. herkes marketlerden su alma telaşına düştü.şimdi biz bu sulara verdiğimiz parayı kepçe operatöründen mi alacağız yoksa ikide bir suya zam yapan belediyeden mi ? kepçe operatörü bunun cezasını ödemeli.

Erdal Devrim
Erdal Devrim - 6 yıl Önce

36 saat susuzluk; yazık değil mi bu halka çektirilen. yaşam durdu.hastası olan var.hafta sonu düğün derneği çamaşırı bulaşığı olan var ve yetki-lilerden hiç bir özür yok. bu kepçe operatörüne hiç mi bilgi verilmez.kazarken şunlara dikkat et diye. yaziklar olsun böyle belediyecilik anlayışına !!!!!

umut
umut - 6 yıl Önce

çerkezköyüm kimlerin eline kalmış yarabbim allahım. yönetimde ki ucuz insanların halkı bu kadar ucuz görmesi beni öfke küpüne çeviriyor.

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

millet bulaşiği çamaşiri düşünsün işçiler orda çamur içinde çalişsin.adalet mi bu dedikleriniz siz evinizde yatin adamlar orda sabahlasin.

Yeter Artık
Yeter Artık - 6 yıl Önce

yeter artık çalışmayın lütfen. hiçbirşeye dokunmadan bir sonraki seçime kadar bekleyin. birkaç şey daha yapmaya çalışırsanız çerkezköyü hepten yok edeceksiniz. rica ediyorum ne yollara, ne suya ne kanalizasyona dokunmayın. işin ehli birileri gelince bozduklarınızı düzeltir diye umuyorum. dünyanın her yerinde yerel yönetimler yeşil alan artırmaya çalışır, siz bitiriyorsunuz; yol genişletmeye çalışır, siz daraltıyorsunuz. çeşmelerden zaten su değil çamur akıyor.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 6 yıl Önce

yaziklar olsun ne diyeyim. madem borulari patlattiniz insan halka su dagitir parasi olan var olmayan var,hastasi olan var. milletin bir pazari var zaten ya suyumuz kesilir ya elektrigimiz. bu ne bicim belediyecilik anlayisidir anlamadim. ama az kaldi cerkezkoyun sizden kurtulmasina. ayrica gazetenize tesekkurler magduriyetimizi on planda tuttugunuz icin.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493