Tabela krizi

Çerkezköy’de, Makasçı Sokak üzerinde örnek sokak çalışmasını sürdüren taşeron firma çalışanlarının bir gün önce dikilen Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nun tabelasını sökmesi krize neden oldu. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş firma çalışanlarına tepki gösterirken, direğin çalışmanın tamamlanmasının ardından yeniden yerine dikileceği öğrenildi.

Tabela krizi
banner301

Çerkezköy Bakış - FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce kapatılan Gazi Osman Paşa Mahallesi Makasçı Sokak üzerinde bulunan FEM Dershanesi binası, OHAL kapsamında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile önce hazineye, ardından da Çerkezköy’deki derslik ihtiyacından dolayı Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. İmam Hatip Ortaokulu olması karalaştırılan 40 derslikli okula ise 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ’cü general Semih Terzi’ye ilk kurşunu sıkarak darbenin seyrini değiştiren şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in adı verildi.

TABELA ERTESİ GÜN SÖKÜLDÜ

Bu kapsamda Çerkezköy İlçe Milli Müdürlüğü tarafından geçen Cuma günü okulun önüne ‘Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’ tabelası asıldı.  Makasçı Sokak üzerinde ise Çerkezköy Belediyesi’nin örnek sokak projesi kapsamında ihaleyi alan taşeron firma ekipleri çalışma başlattı. Kaldırımlar sökülürken, bir gün önce asılan tabela ise söküldü.

banner287

AKAY VE GÜMÜŞ MÜDEHALE ETTİ

Tabelanın belediyeye ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verilmeden kaldırılmasına Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tepki gösterdi. Akay, firma yetkililerini sert bir dille uyarırken, kaldırılan tabela okulun deposuna kondu. Zabıta ekipleri de gelerek inceleme yaptı. Örnek sokak çalışmasının tamamlanmasının ardından tabelanın aynı yere tekrar dikileceği belirtildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 12 ay Önce

Osman belediye başkanı kadar kafana taş düşsün şimdi bi savas çıksa Suriyeli gibi ülkeyi terkedersin kalkmış ders veriyon ezil Osman

Osman
Osman - 12 ay Önce

Onu sökene sokmak lazım o tabelayı ama 15 temmuzda meydanda olmayan belidiye başkanıda onlardan

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459