TAGİD ve ÇİSAD yönetimleri ortak akıl toplantısında buluştu

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) ortak akıl toplantısında Çorlu İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇİSAD) Yönetimi’ni ağırladı. Ana gündemini ‘Sivil toplum kuruluşları ile Ticaret ve sanayi odası ve diğer oda temsilciliklerinin iş dünyasına nasıl bir fayda sağlayacağı’ konusunun oluşturduğu toplantıda konuşan TAGİD Yönetim Kurulu Başkanvekili Tevfik Ayhan, Çorlu ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak potansiyel oluşturacak çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi

TAGİD ve ÇİSAD yönetimleri ortak akıl toplantısında buluştu
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği Yönetimi ile Çorlu İş Adamları ve Sanayiciler Derneği Yönetimi ortak akıl toplantısında bir araya geldi.
BİR ARAYA GELDİLER
TAGİD merkezinde önceki gün gerçekleştirilen ortak akıl toplantısına; ÇİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Yavuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Saydan ve Ahmet Yılmaz katılırken, TAGİD’ten Yönetim Kurulu Başkanvekilleri Tevfik Ayhan ve Süleyman Kolot, Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Er, Mehmet Özkan, Taner Erdim, İsmail Korkut, TAGİD Genel Sekreteri Nihat Biçer ile TAGİD Üyesi Yavuz Hasçelik katıldı.
TAGİD’İN HEDEFLERİNDEN BAHSETTİ
Ana gündemini ‘Sivil toplum kuruluşları ile ticaret ve sanayi odası ve diğer oda temsilciliklerinin iş dünyasına nasıl bir fayda sağlayacağı’ konusunun oluşturduğu toplantının açılışını TAGİD Yönetim Kurulu Başkanvekili Tevfik Ayhan gerçekleştirdi. TAGİD’in hedeflerinden bahsederek sözlerine başlayan Tevfik Ayhan, ‘’TAGİD,
TUSKON’un da desteğini alarak üyelerin işlerini geliştirmek ve büyütmek ayrıca dış pazara açılmak isteyen iş adamlarını temsil edecek bir organizasyon olmanın yanı sıra sorunları gündeme taşıyarak sorunlara çözüm önerileri üretmek, Trakya Bölgesi, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy ve beldelerinin hak ettiği yere ulaşması yolunda geniş katkı sağlamak üzere kuruldu.’’ İfadelerini kullandı.banner287
“POTANSİYEL OLUŞTURMALIYIZ’’
Çorlu ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak potansiyel oluşturulması gerektiğini kaydeden Ayhan ‘’iş dünyamıza yönelik potansiyelleri değerlendirerek, işletmelerin kendilerini geliştirmelerine yönelik hedefler oluşturmayı, iş dünyasının sesi olarak ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmayı, ülkemizin sorunlarına yapıcı anlayışla yaklaşarak alternatif çözümler üretmeyi, tüm dünyadaki ekonomik gelişmeleri takip ederek işadamlarımızın gerek ulusal gerek uluslararası arenada iş yaparken ihtiyaç duyabileceği bilgi, tecrübe ve ilişkileri paylaşmayı, temel pazarların yanı sıra gelişen pazarları inceleyerek, Türkiye ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak potansiyeli oluşturmamız gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.
“HEPİMİZ AYNI GEMİDE YOLCULUK YAPIYORUZ’’
ÇİSAD Yönetim Kurulu Rahmi Yavuz toplantıda ÇİSAD çalışmaları ve yapısı hakkında bilgi verildi. Dernek, Federasyon ve Konfederasyon yapısının TAGİD’le benzerliğine dikkat çeken Yavuz; ”bizler iki sivil toplum kuruluşu bu bölgede yaşayan burada ticaret yapan, üretim yapan kuruluşlarız. Yapılan çalışmalar bölge ve ülke ekonomisine katma değer katacak çalışmalar olması lazım, üretim olması lazım. Hepimiz aynı gemide yolculuk yapıyoruz. Geminin her koşula uygun olması lazım’’ Yavuz konuşmasının sonunda TAGİD’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.
“ORTAK ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLMELİ’’
Toplantıda iki dernek başkanları bu yıl ortak bir Ramazan iftar programı yapma konusunda bir komisyon kurup organizasyonu gerçekleştirmek için fikir birliğine vardı. Trakya Bölgesinde ilk olarak yapılacak örnek bir davranış olacağını belirten dernek yöneticileri, ‘’Çorlu Sanayi ve Ticaret Odası’na da teklif götürüldü. Konuya sıcak baktılar. Çorlu Belediye başkanlığına da teklif götürülecek. Eğer bu iki kurum ortak programı kabul ederlerse bir ilk gerçekleşecek’’ ifadelerine yer verdi.
KATI ATIK BERTARAF TESİSİNİN DURUMU DA KONUŞULDU
Yapılan görüşmede ayrıca Çorlu Karatepe mevkiine kurulacak katı atık bertaraf tesisinin durumunun ne olacağı konusu da görüşüldü. Görüşmelerde ‘sivil toplum kuruluşları bir araya gelsin bilgilendirme programı yapılsın’  fikri üzerinde durulurken ıslah organize bölgeleri çalışmalarının bölge için hayati önem taşıdığı ifade edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493