‘Takma Kirpikler’ ÇOSB’de sahne aldı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) kültür ve sanat etkinlikleri sürüyor.

‘Takma Kirpikler’ ÇOSB’de sahne aldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Bu kapsamda Takma Kirpikler-Mazi Kalbimde Yaradır’ isimli tiyatro oyunu liseli öğrenciler için  sahnelendi.
Yıl içinde birçok gösteriye ev sahipliği yapan ÇOSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda bu defa da ‘Takma Kirpikler-Mazi Kalbimde Yaradır’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi.
Kapaklı’daki lise öğrencilerine iki seans halinde sahnelenen tiyatroyu öğrencilerle birlikte; Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da izledi.

banner287
ÇİÇEK TAKDİM ETTİLER

Yaklaşık 1000 öğrencinin izlediği tiyatroda, Osmanlı eğitimi almış bir kadın sanatçının sokağın tüm görmemişliğini üzerinde taşıyan tiyatrocu adayı genç bir kızla yaşadıkları traji komik bir dille anlatıldı. Oyunun yazarlığını Elçin Gürler yaparken, oyunda Ayşen İnci ve Nihan Tarhan rol aldı. Kuşak çatışmasını ve Türkçe’nin değişimini anlatan oyunun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Oyunun bitiminin ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından oyunculara çiçek verildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306