Tatlıcılar fazla mesaiye başladı

Ramazan Bayramına sayılı günler kalırken, bayram hazırlığına giren vatandaşlar esnafın yüzünü güldürüyor.

Tatlıcılar fazla mesaiye başladı
banner301

Tatlı, bayramlarda misafirlere yapılan ikramın başında gelince, imalatçılar da fazla mesai yaparak bayrama aldıkları siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

Çerkezköy Bakış - Bayramların vazgeçilmez tatlısı haline gelen baklavaya, özellikle yaklaşan bayram dolayısıyla yoğun talep oluyor. Tatlı imalatçıları ve pazarlamacıları artan talebi karşılamak için fazla mesai yapıyor. Ramazan bayramı hazırlıkları ile ilgili konuşan Pera Villa Pastanesi sahibi Şahin Aktürk, ‘’Bayramda en çok tercih edilen tatlılar cevizli fıstıklı baklava oluyor. Bizim bayram için hazırlıklarımız tamam bugünden itibaren bayram alışverişleri kendini göstermeye başladı. Bizde bunun için bayram kampanyası yaptık. Fiyatlarımız kilosu 40 ile 60 lira arasında değişiyor. Bayram bereketiyle geldi. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum’’ dedi. Tulumbacı Hasan Ustanın sahibi Hasan Çoban, “Bayram için ön siparişlerimizi almaya başladık. Fakat piyasada genel bir durgunluk var. Bu ister istemez bize de yansıdı. Yaklaşık yüzde 40 oranında bir düşüş var. Fakat bayramdan umutluyuz. Ön siparişlerimizi almaya başladık. Genelde özel üretim olduğu için tulumbamız seviliyor ve tercih ediliyor. Fiyatı kilogram olarak 10 lira, baklava çeşitleri ise 18 liradan başlayıp 40 liraya kadar çıkıyor’’ dedi.
 

‘’FAZLA MESAİ YAPIYORUZ’’

banner287
Siparişleri yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden ŞMA Pastanesi sahibi Salih Aksu, “Bayramda daha çok ev baklavası ve fıstıklı çeşitler tercih ediliyor. Siparişlerimizi yetiştirebilmek için fazla mesai yapıyoruz. Fiyatlarımız 30 lira ile 54 lira arası değişiyor. Biz ekibimizle siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Birde kampanya yaptık bayrama özel sınırlı sayıda 150 tepsi birbirinden güzel baklavalarımız hazırlanıyor. Bayram bereketiyle geldi diyebilirim. Herkese bereketli günler hayırlı işler diliyorum’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306