Tebligatlara başlandı

6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı hakkındaki kanunun 12.maddesine göre satışı kullanıcılarına uygun görülen taşınmazlara yönelik talepler uygun görülerek söz konusu taşınmazlara yönelik satış izni verilmişti.

Tebligatlara başlandı
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ’da hazine adına kayıtlı taşınmazların talep sahiplerine satışına yönelik izin çıkmasının ardından, tebligatlara başlandı. Uzunhacı Mahallesi’nin ardından Karlıköy Mahallesi’nde talep sahiplerine hazine arazilerinin satış şartları bildirilecek. Satış şartlarını karşılayan talep sahiplerine söz konusu taşınmazların satışı yapılacak.

ŞATIŞ ŞARTLARI TEBLİĞ EDİLİYOR

Tekirdağ’da hazine adına kayıtlı taşınmazların talep sahiplerine satışına yönelik izin çıkmasının ardından, talep sahiplerine yönelik tebligatlara başlandı. Muhtarlıklardan edinilen bilgiye göre Uzunhacı Mahallesi’nin ardından Karlıköy Mahallesi’nde talep sahiplerine hazine arazilerinin satış şartları bildirilecek. Satış şartlarını karşılayan talep sahiplerine söz konusu taşınmazların satışı yapılacak.

banner287
KARLIKÖY İLE UZUNHACI MAHALLESİ’NDE BULUNUYOR

Söz konusu talepler 2014 yılı Ağustos ayında sonuçlandırıldı. Bu tarihten sonra talep sahiplerinin başvurusu doğrultusunda taşınmazların araştırması yapılarak kıymet takdirleri yapıldı. Denetim sonuçları ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Söz konusu taşınmazlar Kapaklı İlçesinin Uzunhacı Köyü, Karlıköy, Bahçeağıl Mahallesi’nde bulunuyor.

YASA ÇIKARILMIŞTI

6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı hakkındaki kanunun 12.maddesinin 1.Bendi şu şekilde: “Hazineye ait tarım arazilerinin; 31/12/2011 tarihi itibarıyla en az üç yıldan beri tarımsal amaçla kiralayan, kira sözleşmesi halen devam eden kiracıları veya bu arazileri aynı süreyle tarımsal amaçla kullanan ve kullanımlarının halen devam ettiği idarece belirlenen kullanıcıları ya da paydaşlarından; bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içerisinde bu arazileri bedeli karşılığında doğrudan satın almak için idareye başvuran ve idarece bu maddede belirtilen şekilde tespit ve tebliğ edilen satış bedelini itiraz etmeksizin kabul edenler bu maddeye göre hak sahibi sayılır.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459