TEFSAD’ta fotoğraf günleri sürüyor

Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf ve Belgesel Sinema Festivali kapsamında Çerkezköy Kipa Alışveriş Merkezi’nde 21 ekime kadar açık kalacak fotoğraf sergisi açıldı. Program kapsamında ayrıca fotoğraf ve belgesel film sunumu gerçekleştirildi.

TEFSAD’ta fotoğraf günleri sürüyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 2. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf ve Belgesel Sinema Festivali kapsamında Kipa Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf sergisi açıldı.
FOTOĞRAF VE BELGESEL FİLM SUNUMU YAPILDI
Program kapsamında ayrıca Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda önceki akşam düzenlenen etkinlik düzenlenerek fotoğraf ve belgesel film sunumu yapıldı. Programa Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayhan Kaçmaz, fotoğraf sanatçısı Barbaros Karagülmez ve fotoğraf severler katıldı.
BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Fotoğraf ve belgesel film sunumunda ilk olarak Barbaros Karagülmez’in fotoğraflarından oluşan ‘Mikro Yaşamlar’ temalı slayt gösterisi sunuldu. Barbaros Karagülmez, 2007’de fotoğraf çekmeye başladığını söyleyerek ‘’çekmiş olduğum bu fotoğraflar 64 karenin üst üste bindirilmesi ile oluşturulmuştur. Birleştirmeler sayesinde bu görüntüleri elde ettik. Çalışmalarımızın çoğunu iç ve dış mekanlarda çektik. Tekirdağ ve ilçelerinin dışında başka bir yerde fotoğraf çekimi yapmadık. TEFSAD’ın Kurucu Başkanı Kemal Elitaş’ın geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetti. Bu yıl düzenlenen etkinlikler Kemal Elitaş’a anısına düzenlendi” dedi.
BİRBİRİNDEN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SLAYT EŞLİĞİNDE SUNULDU
TEFSAD’ın çalışmalarında bir yıldır yer aldığını belirten Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr. Ayhan Kaçmaz ise, bu festival ilk kez ilçeleri de kapsayacak şekilde programlandığını ifade ederek, Fotoğraf sanatçısı Barbaros Karagülmez’e emeklerinden dolayı teşekkür etti. Fotoğraf sanatçısı Barbaros Karagülmez’in verdiği bilgilerin ardından, Erol Sesi’nin fotoğraflarının yer aldığı “Torakçılar” isimli slayt gösterisi sunuldu. Sesi’nin siyah beyaz karelerden oluşan fotoğraflarının gösteriminin ardından da Adana’dan festivale katılan Nazan Gökkaya, Asena Avluk ve Zülal Elmalı’nın Adana’daki bir hapishanede ölümsüzleştirdiği fotoğraf karelerinin yer aldığı “Özgür Yaşa” ve son olarak Oğuz Nusret Bilik’in “Önemsiz” konulu fotoğraf sunumu ile ilk günkü program sona erdi.
banner287SERGİ 21 EKİM’E KADAR AÇIK KALACAK
Uluslarararası Fotoğraf ve Belgesel Sinema Festivali kapsamında Çerkezköy Kipa Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf sergisi açılırken, sergide, Hadi Arslan, Kerim Tütüncü, Beyza Tokgöz, Erkan Temur, Mustafa Binül, Cihan Karaca, Serdar Özbay, Emrah Abi, Hasan Alper Eryiğit, Mehmet Yasa, Murat İbranoğlu, Ercan Yolgiden, Çetin Cambazoğlu, Kemal Özkılıç, İsmail Maraşlı, Arzu İbranoğlu, Eren Aydeniz, Süleyman İnat, Levent Tosun, Yılmaz Topçu, Tacettin Yüksel, Mehmet Fatih Yıldız, Nursen Çoşar, Esra Ker, Sabri Altın, Berker Dalmış, Ufuk Teksoy, Seçil Gümüş, Ziya Kasapoğlu, ve Ahmet Turan Kural’ın toplam 52 eserinin sergileniyor. Fotoğraf sergisi, 21 Ekim’e kadar ziyarete açık kalacak.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493