banner507

Tek-Park örnek alsın

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otoparklarda 24 saatlik araç parkının ücreti Başkan Mustafa Tuna’nın talimatı ile 1 TL oluyor. 1 saatlik park ise ücretsiz oluyor. Darısı Tekirdağ ve ilçelerini başına.

Tek-Park örnek alsın
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış-Müjdeli haberi başkentlilerle paylaşan Başkan Mustafa Tuna, "Belediyeye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparklar 1 saate kadar ücretsiz olacak. 1 saatten sonrada 24 saat boyunca 1 TL olacak. Biz vatandaşlarımızın otopark alışkanlığını sağlamak istiyoruz. Bu şekilde yollardaki araç trafiğinin olmayacağı düşünüyoruz. Otoparklardan gelir elde etmekten ziyade trafik akışına kolaylık sağlamak amacıyla böyle bir girişimimiz var. Bu uygulama açık otoparklar, kapalı otoparklar gibi bütün otoparkları kapsıyor. Özel şahıslara ait otoparklar bu uygulamanın dışında olacak. Biz kararı imzaladık. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimiz de uygun görürse gerçekleşmiş olacak" ifadelerini kullandı.

ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI'DA SAATİ 5 TL

Çerkezköy ve Kapaklı’nın yanı sıra Tekirdağ il genelinde ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otopark işletmesi Tek-Park, yol kenarına parklardan 1 saat için 5 TL, diğer parklanma saatleri içinde 11 liraya kadar ücret alıyor.  Bu uygulama ise tepki çekiyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış
Barış - 10 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum ama tarafsız gazetecilikle uzaktan yakından alakanız yok...bunları eleştireceğiniz kadar köprü geçiş ücretlerini benzine yapılan zamları vatandaşın sırtından %70 in üzerinde alınan vergileri milli değerlerimiz olan fabrikaların satılmasınıda eleştirmelisiniz... burada yandaş gazetecilik yapıyorsunuz...

beğenmeyenelere
beğenmeyenelere @Barış - 10 ay Önce

bu yorumu beğenmeyenlerin beğenmeme nedenini ciddi olarak anlayamadım

Reşat Taner
Reşat Taner - 10 ay Önce

:)))) bunu gerçekten haber yaptığınıza inanamıyorum.

Birol
Birol - 10 ay Önce

Chp li belediyeleri eleştirmeye ve yıpratmaya çalışırken ciddiyetinizi ve inandırıcılığınızı kaybediyordunuz.

TekPark İstanbul'u örnek alıyormuş.
TekPark İstanbul'u örnek alıyormuş. - 10 ay Önce

Ankara şart mı? İstanbul Belediyesi'de akepeli.

ilker
ilker - 10 ay Önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımı tebrik ederim sayğılar.

sen konuyu anlamadan sunmuşsun :)
sen konuyu anlamadan sunmuşsun :) - 10 ay Önce

Adam otoparklara yönlendirmek icin otoparkları 1 tl yapmış kapaklıda otopark mı var tek parkı yol kenarlarını 1 tl yapsa değişen birşey olmaz arabaların fazlalıgından başka

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493