Tek yön kazası

Çerkezköy’de Atatürk Caddesi’nin tek yöne dönmesinin ardından iniş yönü olarak kullanılan kısmından yolun karşısına geçmeye çalışan 53 yaşındaki Mestan Pehlivan’a kamyonet çarptı.

Tek yön kazası
banner301

Yaralanan  Pehlivan, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından hazırlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bu caddelere bağlı sokakların tek yön olarak çalışmasını öngören sirkülasyon projesi geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başladı. Uygulama kapsamında Atatürk Caddesi iniş, Öztrak caddesi ise çıkış yolu olarak kulanılamaş başlandı.  Vatandaşlar ve sürücüler uygulamaya tam olarak alışamadığı için maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazları da yaşanmaya başladı.
Tek yön uygulamasından haberi olmayan ve yolun karşısına geçmek isteyen 53 yaşındaki Mestan Pehlivan, daha önce çıkış yönü olarak kullanılan şeridi kontrol ettikten sonra karşıya geçmek istedi. Ancak yolun tek yöne dönmesinin ardından trafik yukarıdan aşağıya doğru akınca Pehlian’a yeni uygulamayla kendi istikametinden ilerleyen Volkan Dinç idaresindeki  59 TG 486 kamyonet çarptı. Çarpmanın şiddeti Pehlivan yaralandı.

AMBULANS ZOR İLERLEDİ

banner287
Çevredekiler ise durumu 112 Hızır acil ekiplerine ve polise bildirdi. 112 ekipleri caddede oluşan trafik yoğunluğu nedeniyle olay yerine gelmekte zorluk çekti. Gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk kontrolde sağ kolunda kırık tespit edilen  Pehlivan,ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kazanın görgü tanıkları yaralanan vatandaşın yolun karşısına geçmek için sol tarafını kontrol ettiğini fakat değişen trafik yönlerini unutup sağ tarafına bakmadığını söylediler.Kazayla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürüyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 12 ay Önce

Başkanım bende iki kez araba altına giriyordum.LÜTFEN vatandaş duruma alışan kadar bütün zabıta ve trafik memuru arkadaşları seferber edelim.Durumdan haberi olmayan sosyal medya kullanma yaşı üzerindeki insanları tabela ve broşürlerde de destekleyip uyaralım
Çalışmalarınıza başarılar dilerim

Ahmet AKINTAŞ
Ahmet AKINTAŞ - 12 ay Önce

Beceriksizlikleriyle, insanların sinirlerini yıpratmaktan başka bir halt beceremeyen zavallı bir yönetim şekliyle karşı karşıyayız maalesef. Ve akılsız başın cezasını ayaklar değil vatandaş cekiyor.

Ahmet AKİNTAS
Ahmet AKİNTAS - 12 ay Önce

Sayın Başkan. Bu tür, halkın tamamının günlük hayatını etkileyen düzenlemeler senin yanındaki o vasıfsız memur ve amirinle olacak iş değil. Ne park sorununu çözmüşsün ne gidiş geliş yönünü. Profesyonel ve akademik destek alınması gereken bir konu bu.

Lazımdeğil
Lazımdeğil - 12 ay Önce

Bu çok saçma bir uygulama derhal bu yanlıştan dönün yoksa mahkeme mahkeme gezersiniz

çerkezli
çerkezli - 12 ay Önce

mestan beye geçmiş olsun. Allah korumuş,gözüken o ki bu daha başlangıç kazanın tek sorumlusu bu saçma düzenlemeyi dayatanlar dır.yazık çok yazık..

RıZa FiDan
RıZa FiDan - 12 ay Önce

Heçmiş olsyn dikkat ⚠ lütfen

trakalı
trakalı - 12 ay Önce

yayalar ezilme tehlikesi geçiriyor..yollara işaret koysunlar..

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Çerkezköy'ün tek yön olması Güzel olmadı Hizmet 0 Reziliklik Yazık yazık


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306