Tekerlekli sandalye için 4 çuval kapak topladı

Kızılpınar Namık Kemal mahallesinde faaliyet gösteren Zafer Kıraathanesi işletmecisi Zafer Tosun, kahvesinde başlattığı kampanya ile yaklaşık bir yılda 4 çuval mavi kapak topladı. Tosun, topladığı kapakları, tekerlekli sandalye toplamak üzere Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne teslim etti.

Tekerlekli sandalye için 4 çuval kapak topladı
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -  Babasından devir aldığı Zafer Kıraathanesini 10 yıldır işleten ve aynı zamanda servis taşımacılığı yapan Zafer Tosun, yaklaşık bir yıl önce başladığı mavi kapak toplama kampanyası kapsamında 4 çuval mavi kapak toplamayı başardı. Topladığı kapakları servis aracıyla birlikte Çerkezköy Sakatlar Derneği şubesine getirip teslim eden Zafer Tosun, böylesine güzel ve anlamlı bir işte yer alarak ihtiyaç sahiplerini sevindireceği için mutlu olduğunu ifade etti.
ÇÖPE ATILAN KAPAKLARI TOPLADIM
Herkesin mavi kapak toplayabileceğini belirten Zafer Tosun, “Yaklaşık bir yıl önce gazetelerden okuduğum haberler sonunda mavi kapak toplamaya karar verdim. İşlettiğim kahveye gelen müşterilerim içtikleri su şişelerini çöpe attıktan sonra kapaklarını çöpten toplayarak biriktirmeye başladım. Zaman geçtikçe kapak topladığımı gören müşterilerim de neden böyle bir şey yaptığımı sorduklarında engelli bir kardeşlerimize yardım edebilmek adına kapak topladığımı söyledim. Yaptığım hareketin çok doğru bir yaklaşım olduğunu savunan müşterilerimde içtikleri su şişlerini çöpe atıp kapaklarını çay tabaklarının yanına bırakarak bana destek oldular. Müşterilerimle birlikte güzel bir oluşuma imza atmış olduk” dedi.
ÇOCUKLAR BİLE KAMPANYAMIZA DESTEK VERDİ
Çocuklarında kampanyaya büyük destek verdiklerini sözlerine ekleyen Tosun, şöyle devam etti; “dışarıda su içen bir sürü çocuk şişelerin kapaklarını çöpe atmadan getirip bize teslim ederek başlatmış olduğum kampanyaya büyük destek sağladılar. Engelli kardeşlerimize bu şekilde de olsa destek olabileceksek ne mutlu bizlere. O kardeşlerimizin duaları bizim için her şeye bedeldir”
ARAÇ KONUSUNDA DA KENDİLERİNE YARDIMCI OLACAĞIZ
banner287
Araç konusunda da Dernek üyelerine yardımcı olabileceklerini ifade eden Zafer Tosun, “dernek üyeleri bir yere gitmek istedikleri zaman bizlere telefon açmaları yeterli olacaktır. Servis aracımız engelli kardeşlerimize göre yapılmamış olsa da onlara yardımcı olarak aracımı kendileri için tahsis edeceğim. CHP Kızılpınar eski Belde Başkanı Birol Öztürk de duyarlı hareketim karşısında bana destek olacağını belirterek, araç konusunda sonuna kadar yanımda olduğunu ve dernek üyeleri için her kolaylığı saylayabileceğini söyledi. Kapak toplama işine ara vermeden devam edeceğim” şekilde konuştu.
BUGÜN KUMBAĞ, HAFTAYA DA MİNYATÜRK’E GİDİLECEK
Toplanan 4 çuval mavi kapağı Zafer Tosun’dan teslim alan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube çalışanlarından Sakine Arslan , duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ederek, bu desteğinin devam etmesini istedi. Sakine Arslan ayrıca dernek üyelerini bugün Tekirdağ Kumbağ’a denize götüreceklerini, haftaya da İstanbul Minyatürk’ü ziyaret edeceklerini belirtti.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin ERDEM
Selahattin ERDEM - 6 yıl Önce

Bu duyarlılığından dolayı sana teşekkür ediyorum Zafer Kardeş Bu yaptığın iyiliğin karşılığını mutlaka görürsün inşallah

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306