Tekirdağ’da Demokrasiye Bağlılık Yürüyüşü

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyesi tarafından düzenlenen "Demokrasiye Bağlılık Yürüyüşü"nde "Darbelere Hayır" mesajı verildi.

Tekirdağ’da Demokrasiye Bağlılık Yürüyüşü
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyesi tarafından düzenlenen "Demokrasiye Bağlılık Yürüyüşü"nde "Darbelere Hayır" mesajı verildi. 11 ilçe belediye başkanı ile ortaklaşa hazırlanan basın metnini okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi asla kabul edebileceğimiz bir olay değildir. Türk Milleti olarak Cumhuriyetimize, demokrasimize ve onun timsali olan TBMM’ye yapılan saldırının karşısındayız” dedi.

BAŞKAN AKAY DA KATILDI

Önceki akşam saat 18.00’da Tekira AVM önünde başlayan yürüyüşe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok,  Büyükşehir Meclis Üyeleri, siyasi parti il ve ilçe Başkanları, daire başkanları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

ORTAK BASIN METNİNİ OKUDU

Yürüyüş Üç Kemaller Parkı’nda son buldu. Yürüyüşün ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 11 ilçe belediye başkanı ile ortaklaşa hazırladığı basın metnini okudu.  

“ÖRNEK BİR DEMOKRASİ ABİDESİDİR”

banner287
Geçen asrın başında Türk Ulusunun, emperyalistlere karşı mazlum milletler adına kazandığı Milli Kurtuluş Savaşı sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, örnek bir demokrasi abidesi olduğunu kaydeden Albayrak “Hem devleti yeniden kurmak hem de demokrasiyi üstün kılmak kolay değildir. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, savaş koşulları ve tüm olumsuzluklara rağmen bu ülkede hukukun üstünlüğünü egemen kılmıştır” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİNİ ASLA KABUL EDEMEYİZ”

Anayasada 'Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir' ifadesinin değiştirilemez maddeleri arasında yer aldığını dile getiren Albayrak “ 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi asla kabul edebileceğimiz bir olay değildir. Türk Milleti olarak Cumhuriyetimize, demokrasimize ve onun timsali olan TBMM’ye yapılan saldırının karşısındayız” ifadelerini kullandı.

“KARŞISINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Albayrak “Biz 12 Belediye Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, yerel iradenin temsilcileri olarak, hatırlatıyor ve diyoruz ki; demokratik teamüller dışında, nereden gelirse gelsin, dün olduğu gibi bugün de anayasal ve demokratik düzene yönelik her türlü hukuk dışı mücadelenin karşısında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

“HUKUKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Önümüzde çok kritik bir dönemin olduğunu ifade eden Albayrak “Bu olağanüstü süreci hukuka bağlı kalarak atlatmamız gerekir. Hukuktan vazgeçmeyeceğiz, 'Adalet Mülkün Temelidir'. Kim adaletten saptıysa hukukun içinde yargılanmalıdır. Devletin saygınlığına düşen de budur. Bu saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.'Darbelere hayır. Yaşasın Cumhuriyet yaşasın demokrasi” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş.
Vatandaş. - 2 yıl Önce

İlk gün neredeydiniz darbe seviciler.
Beklediğiniz gibi olmadı değilmi? Olmayınca Demokrasi diye sokağa çıktınız.
Birde Atatürk'ün resmi almışlar yanlarına.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk sizin gibi korkmadı,kaçmadı, sizler asla Atatürkçü olamazsınız.

Çerkezköylü
Çerkezköylü - 2 yıl Önce

Vahap bey belediye başkanı olduğunda rozetini çıkardığını ve herkesin başkanı olacağını söylemisti Çerkezköy meydanında kendisini hiç göremedik bu sözünde durmadığını gösteriyor 4. Gününde tekirdağ da yürümek hiç samimi değil. .

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306