Tekpark çalışanları haklarını istiyor

Tekirdağ İdare Mahkemesi "Tekirdağ'da bazı cadde ve yolların otopark olarak kullanılmasının şehircilik ilkeleri ile kamu yararına aykırı olduğu" gerekçesi ile paralı otopark uygulaması için geçtiğimiz ay iptal kararı verdi.

Tekpark çalışanları haklarını istiyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekpark yönetim kurulu da çalışanlara ulaştırdığı fesih bildiriminde 26 Temmuz tarihi itibari ile iş sözleşmelerini feshedileceğini belirtti. Kendilerine fesih bildirimi evrakının imzalatılmaya çalışıldığını ifade eden Çerkezköy’deki Tekpark çalışanları, haklarını istediklerini kaydetti.

Tekirdağ İdare Mahkemesi "Tekirdağ'da bazı cadde ve yolların otopark olarak kullanılmasının şehircilik ilkeleri ile kamu yararına aykırı olduğu" gerekçesi ile paralı otopark uygulaması için geçtiğimiz ay iptal kararı verdi. Mahkeme kararının ardından Tekirdağ genelinde 26 Temmuz tarihi itibari ile ücretli otopark uygulamasının sona ereceği belirtildi.

FESİH EVRAKI İMZALAMALARI İSTENDİ

Tekpark Ulaşım A.Ş. yetkilileri, Çerkezköy’de görev yapan yaklaşık 35 Tekpark personeline fesih bildirimi evrakı göndererek bu evrakları imzalamalarını istedi.

26 TEMMUZ İTİBARİ İLE FESHEDİLİYOR
banner287

Fesih bildirimi evrakında “Tekpark Ulaşım A.Ş. aleyhine Tekirdağ İdari Mahkemesi’nde 2015/1092 Esas sayılı dosya karara çıkmış ve yol üstü park hizmetlerimiz mahkeme kararıyla sonlandırılmıştır. Mahkeme kararına binaen iş sözleşmenizi 26.07.2016 tarihi itibari ile feshettiğimizi üzülerek bildiririz. İtiraz ettiğimiz bu mahkeme kararına karşı Danıştay tarafından lehimize karar çıkması durumunda işe tekrar alımınız değerlendirilecektir” ifadeleri yer alıyor.

“BİZ HAKLARIMIZI İSTİYORUZ”

Kendilerine 19 Temmuz’da ulaştırılan fesih bildiriminin 24 Haziran 2016 tarihli olduğunu ifade eden Çerkezköy’deki Tekpark çalışanları “Madem böyle bir evrak hazırlandı neden bize daha önce ulaştırılmadı. Bu evrakları imzalamamızı istediler. Fakat biz bu evrakları imzalarsak tüm haklarımızdan feragat etmiş olacağız. İş sözleşmelerimizi feshederek haklarımızı elimizden almaya çalışıyorlar. Biz haklarımızı istiyoruz” dedi.

“HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI”

Süreç ile ilgili ne Tekpark yönetiminden ne de bölge sorumlusundan kendilerine herhangi bir açıklamanın yapılmadığını savunan çalışanlar “Bizi işten çıkarabilirler. Fakat bize hakkımızı versinler. Yetkililerin en kısa zamanda bize gerekli açıklamayı yapmalarını ve haklarımızın bize verilmesini istiyoruz” dediler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459