Temeli pazartesi atılıyor

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) ilçeye yaptıracağı ikinci okul olan 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesi’nin temeli, 20 Şubat pazartesi günü atılacak.

Temeli pazartesi atılıyor
banner301
Çerkezköy Bakış - ÇTSO’nun eğitime verdiği katkılar sürüyor. Daha önce ÇTSO Anadolu Lisesi’ni yaptıran,  sorumluluk alanındaki Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’daki birçok okulun ihtiyaçlarının karşılanması konusunda desteğini sürdüren ÇTSO, aldığı meclis kararıyla Ambardere mevkiine kurulan Eğitim Kampüsüne Sosyal Bilimler Lisesi yapmak için karar almıştı.
Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde, 24 derslik olarak inşa edilmesi düşünülen proje protokolü geçtiğimiz Eylül ayında Tekirdağ Valiliğinde Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇTSO tarafından imzalanarak resmiyet kazanmıştı.

TEMELİ ATILACAK

banner287
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasının yapımını üstlendiği, Ambardere Mevkii Eğitim Kampüsünde inşa edilecek 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesi’nin temeli, 20 Şubat Pazartesi günü saat 14:00’de Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan,Tekirdağ Milletvekilleri, Çerkezköy, Kapaklı, Saray Kaymakamları ve Belediye Başkanlarının katılacağı törenle atılacak.

KAPAKLI VE SARAY’A YAPMAYI ARZU EDİYORUZ

Sosyal Bilimler Lisesinin yapımıyla ilgili tarifsiz bir mutluluk içinde olduğunu belirten Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, şöyle dedi: “Bu proje, esasında ilçemizde uygun bir arsanın bulunması, Çerkezköy kaymakamlığımızın ilçeye bir okul kazandırmak için gösterdiği üstün gayret, Milli Eğitim Bakanlığımızın izni ve Tekirdağ Valiliğimizin himayeleriyle; Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinin konuya gösterdiği hassasiyet ve yardımsever iş adamlarımızın iyi niyetleri çerçevesinde oluşmuş bir projedir. Bölgemize artı değer katacak olması bakımından gerçekten önemli bir sosyal projedir. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecektir” dedi. Kozuva ilerleyen zamanda imkânları ölçüsünde ve yer tahsisi yapılması durumunda Kapaklı ve Saray ilçelerimizde de benzer eğitim kurumları inşa etmeyi arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal
Cemal - 1 yıl Önce

Umarım termik santral inşa edilerek bu emekler boşa gitmez,bölgeyi yaşanmaz hale getirmeyiz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459