TEOG maratonu başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu bugün yapıldı.

TEOG maratonu başladı
banner301
Çerkezköy Bakış - TEOG kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu dün yapıldı. Öğrenciler, sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına girdi. Her bir ders yazılısı için 40 dakika süre verilirken, dinlenme arası 30 dakika oldu.

2 BİN 265 ÖĞRENCİ GİRDİ

Tekirdağ’dan 12 bin 660 öğrencinin, Çerkezköy’den 2 bin 265 öğrencinin ter döktüğü sınava ülke genelinde 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katıldı.

banner287
11 OKULDA YAPILDI

TEOG kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavları Çerkezköy’de 2’si özel okul olmak üzere 11 okulda yapıldı. 2 bin 265 öğrencinin 11 okulda ter döktüğü sınavda 363 öğretmen görev aldı.

VELİLERDEN HEYECANLI BEKLEYİŞ

İlk gün oturumunda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarında ter döken öğrenciler, bugün yapılacak olan ikinci oturumda ise Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Yabancı Dil sınavlarına girecek. Öğrenciler sınavda iken veliler de okul bahçelerinde çocuklarını bekledi. Çocuklarının başarısı için dua eden velilerin de öğrenciler kadar heyecanlı olduğu görüldü.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459