“Tercih edilen yaşam tarzı, sağlığı şekillendirir”

Çerkezköy Toplum Sağlığı Müdür Vekili Levent Oğuz Dalkıran ve Psikolog Mihriban Kırcallıoğlu Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ı ziyaret etti.

“Tercih edilen yaşam tarzı, sağlığı şekillendirir”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Çerkezköy Toplum Sağlığı Müdür Vekili Levent Oğuz Dalkıran ve Psikolog Mihriban Kırcallıoğlu’nu ağırladı.

“TOPLUMSAL GELİŞMEYİ SAĞLAMAYI HEDEFLER”

Ziyarette konuşan Toplum Sağlığı Müdür Vekili Levent Oğuz Dalkıran ile Psikolog Mihriban Kırcallıoğlu, halk sağlığının, bireyi sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmeyi sağlamayı hedeflediğini belirterek “Bu hedefe ulaşmak amacıyla bireylerin sağlıklarını korumak ve geliştirmek için gereken tüm sağlık hizmetlerini sunmak esastır. Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, eğitimler düzenleyip toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek halk sağlığı çalışmalarının temel amaçlarındandır” dediler.

banner287
EĞİTİMLER ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

Tercih edilen yaşam tarzının sağlığı şekillendirdiğini kaydeden Dalkıran ve Kırcallıoğlu “Birçok hastalıktan korunmak için sağlıklı beslenmek, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, sigara ve alkolden uzak durmak gereklidir. Ulusal programlarımız doğrultusunda sağlığımızı tehdit eden risk faktörlerine karşı vatandaşlarımızla birlikte mücadele edilmektedir. Dünyadaki gelişmiş ülkelerle aynı şekilde üç kanser türü (meme, rahim ağzı, kalın bağırsak) için erken teşhise yönelik taramalar yapılmakta ve kanserden korunmaya yönelik eğitimler aralıksız sürdürülmektedir” ifadelerini kullandılar.

TABLO HEDİYE ETTİLER

Dalkıran ve Kırcallıoğlu, Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kanser tedavisi gören hastalara rehabilitasyon amacıyla düzenlenen resim kursunda yapılan yağlı boya tablosunu da Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Kubilay da sağlık çalışanlarının Halk Sağlığı Haftası’nı kutladı. Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında Halk Sağlığı Haftası’nın kutlandığını ifade eden Kubilay, bu haftanın amacının halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak olduğunu belirtti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459