“Termik Santral nefes alan herkesi ilgilendiriyor”

İlçedeki dernek başkanları ve yöneticileri ile akşam yemeğinde bir araya Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, burada ilçeye yapılması planlanan Termik Santral konusuna da değindi.

“Termik Santral nefes alan herkesi ilgilendiriyor”
banner301
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçeye yapılması planlanan Termik Santral’e karşı olduğunu belirtti. Akay, termik santral meselesinin Çerkezköy’de nefes alan herkesi ilgilendirdiğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış - Termik Santral meselesinin Çerkezköy’de nefes alan herkesi ilgilendirdiğini ifade eden Akay, Termik Santral yapılması planlanan yerin ilçeye 7 kilometre uzaklıkta olduğunu belirterek, “Termik Santralin etkilediği alan içerisinde 150 bin nüfus yaşamakta. Bölgede ise direk temas ettiği 500 bin kişi yaşamakta.” dedi.
banner287

“HERKES FİKRİNİ SÖYLEMELİ”

Termik Santral meselesinin ısrarla siyasi bir mesele olmadığını, nefes alan herkesi ilgilendirdiğini ifade eden Akay, bu konuda herkesin fikrini merak ettiğini belirtti. Akay, “Son yıllarda inşaat sektörü belli bir ivme kazandı, kaliteli binalarımız var. Bu kadar büyüme başlamışken, inşaatlar hızlanmışken termik santral olan bir yerde yaşamak ister misiniz? Yapılacak Termik Santral Çerkezköy ekonomisine darbe vurur. Bu konuda herkes fikrini net bir şekilde söylemeli. Çerkezköy’ün geleceği için termik santral kurulmaması adına ellerinden geldiğince mücadele edeceğiz.”dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Başkan elektrik olmazsa süslediğin noel ağaçlarını nasıl aydınlatacaksın?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306