TESKİ’den yağmur açıklaması

Çerkezköy’de geçtiğimiz Cuma günü etkili olan ve birçok ev ve işyerini su basan yağmur yağışının ardından TESKİ yazılı bir açıklama yaptı.

TESKİ’den yağmur açıklaması
banner301

banner287
Açıklamada yoğun yağmur yağışı sırasında ve sonrasında 69 adet kanal açma ve 30 adet vidanjör talebi olduğu bildirildi.

Çerkezköy Bakış - TESKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 09 Haziran 2017 tarihinde saat 15:20’de Çerkezköy İlçemizde başlayan şiddetli sağanak yağmur sonucu bölgesel olarak metrekareye 60 kilonun  üzerinde yağış düşmüştür. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yapılan yağış ölçümlerinde bu yağışta Çerkezköy’ün ikinci sırada yer aldığı kaydedilmiştir. Meydana gelen şiddetli ve ani yağış nedeniyle oluşan şikâyet ve talepler yağış süresince vatandaşlarımız tarafından ALO 185 Çağrı Merkezimize iletilmeye başlamıştır. Sahada hazır bekleyen ekiplerimiz vakit kaybetmeden Çağrı Merkezime ulaşan şikâyet ve taleplere müdahale etmeye başlamıştır.Yoğun yağmur yağışı sırasında ve sonrasında çağrı merkezimize 69 adet kanal açma ve 30 adet vidanjör talebi bildirilmiş olup, ekiplerimiz tarafından bu taleplere en kısa sürede müdahale edilerek vatandaş mağduriyeti giderilmiştir.Yapılan çalışmalara TESKİ’nin diğer ilçe şube müdürlükleri de destek vermiştir. Çerkezköy Belediye Başkanlığı ile koordineli bir şekilde çalışılarak, sorunlar en kısa sürede bertaraf edilmiştir.Diğer taraftan TESKİ’ nin, Çerkezköy İlçesinde yağış öncesi ve yağış esnasında yapmış olduğu mazgal ve kanalizasyon temizleme çalışmaları sonucunda ilçe merkezinde noktasal tıkanıklık dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı gözlemlenmiştir.Ayrıca Kızılpınar Mahallesi giriş kavşağında yaşanan su birikintisinin, Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda olduğu tespit edilmiş olup, benzer durumların yaşanmaması için Karayolları Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılacaktır.TESKİ Genel Müdürlüğü olarak şiddetli yağmur yağışlarına yönelik il genelinde tedbir amaçlı çalışmalar devam etmektedir.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
engin tasdemir
engin tasdemir - 11 ay Önce

Biz kizilpinarda bitmeyen isleri mutahitin calismadigini yazdik teskiye hemen engellediler islerine gelmeyen her seyi engelliyorlar simdi sizin hic sucunuz yok biz sucluyuz yaziklar ilsun ne arabalarda nede millette hal kaldi.basladiklari hangi is bitmis bugune kadar corlu cerkezkoy kizilpinar saray hepsi persan durumda.

isa
isa - 11 ay Önce

Bu belediye kaybederse en basta teskinin yuzunden kaybedecek adamlarin basladiklari hic bir us bitmekbilmiyor hic bir suclarinida kabul etmiyorlar ve telefondaki elamanlari konusmasini bilmiyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306