THY’yi Somali’de Çetin Group koruyacak

Türk Hava Yolları, sefer düzenlediği Somali’de Türk Hava Yolları’nın uçak güvenliği ile yolcu ve bagaj güvenliğini Çetin Güvenlik’e emanet etti. Burada görev alacak olan personeli ile birlikte yarın Mogadişu’ya gidecek olan Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, görev devir-teslim törenine katılacak. 3 yıl boyunca Somali’de kalacak olan Çetin Group, ikinci yurt dışı faaliyetini Libya’da sürdürmek için görüşmelere başlandı.

THY’yi Somali’de Çetin Group koruyacak
• GÖKHAN BABAYİĞİT - EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Özel güvenlik sektörüne 1998’de adım atan Çetin Özel Güvenlik, yurt dışına açılıyor.
ÇETİN GROUP MOGADİŞU’DA GÖREV YAPACAK
Özel güvenlik hizmetlerinden sosyal hizmetlere, personel taşımacılığından kozmetiğe kadar birçok alanda ilkleri başaran Çetin Group, adını bundan böyle yurt dışında da duyuracak. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türk Hava Yolları’nın uçuş organizasyonunu gerçekleştirecek olan Çetin Özel Güvenlik, yarın göreve başlıyor.
HEYECAN VERİCİ BİR GÜN
Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Atak Farma Kozmetik Fabrikası’nda önceki gün saat 17.00’da bir basın toplantısı düzenleyerek Çetin Group olarak yeni hamlelerinden bahsetti. Çetin Group Genel Koordinatörü Mahmut Bayramıçlılar, Çetin Group Güvenlik Direktörü Salim Kısacık ile Somali’de görev yapacak güvenlik personellerinden bazılarının yer aldığı basın toplantında konuşan Çetin, Salı gününün kendileri açısından heyecan verici bir gün olduğunu söyledi.
“BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR GÜN’’
Tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Ahmet Çetin, “Artık Salı günü Mogadişu’ya uçmak için bekliyoruz. Bende ekiple birlikte görev devir teslimi için  gideceğim.’’ Dedi.
“BÜYÜK HAZ VE GURUR DUYUYORUZ’’
Türk Hava Yolları’nın Mart ayından itibaren Mogadişu’ya seferler düzelediğini anlatan Ahmet Çetin “Avrupa’dan ve Asya’dan Mogadişu’ya tek uçuş yapan hava yolları şirketi THY’dir. Afrika’da Afrikan Air uçuş yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti Somali ile güzel ilişkiler geliştirdi. Sağlanan güzel ilişkiler sonrasında da Türk Hava Yolları Mogadişu’ya uçuş yaparak Avrupa’dan Somali’ye köprü açmıştır. Bizler de Çetin Grubun özel güvenlik birimi olarak da Mogadişu’da hizmet vermekten son derece büyük haz ve gurur duymaktayız.’’ Diye konuştu. Somali’nin 1980 öncesinde gelişmiş bir ülke iken yaşanan iç savaşın Somali’yi içler acısı bir duruma getirdiğini ifade eden Çetin, barındırdığı yer altı kaynakları sayesinde kısa zamanda yeniden ayağa kalkabilecek bir ülke olduğunu söyledi.
“İLKLERİ YAPMAYA ALIŞIĞIZ’’
Ahmet Çetin Çetin Group olarak her zaman ilkleri yapmaya alışık olduklarını ifade ederek şöyle devam etti: “Bütün başarılarımızda bireysel başarının ötesinde ekip çalışmasının yattığını biliyoruz. Bu ekibin parçası yönetim kurulu başkanından en alt kadrodaki çalışana kadar herkesin bir payı bulunmaktadır.’’
“GRUBUMUZU VE ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ’’
14 yıl önce yola çıkarken hedeflerini yurt genelinde ilk sıraya yerleşmek olarak planladıklarını kaydeden Çetin “14 yıl önce bütün basamakları önceden planlayarak yola çıktık. Bu sürede hedefimiz olan yurdumuzda ilk sıraya oturmayı yerli şirket olarak göstermiş bulunmaktayız. Bundan sonraki hedefimiz ülkemizin bayrağının yanında yurt dışında da grubumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.’’ Dedi.
banner287
“BAŞARI YOLCULUĞUMUZ DEVAM EDECEKTİR’’
‘Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı son durakta da değildir.’ Diyen Çetin “başarı  devam eden bir yolculuktur. Bizim yolculuğumuz yapacağımız yeni işlerle devam edecektir.’’
“THY’NİN UÇUŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK’’
Mogadişu’daki görevlerinin hava meydanının sonraki kısmında birinci öncelikle THY’nin uçak güvenliğini sağlamak, yolcu güvenliği ile bagaj güvenliğini sağlamak olduğunu ifade eden Çetin, bunun paralelinde toplamda da uçuşun sağlıklı ve sıhhatli gerçekleşmesi için güvenlik organizasyonunu sağlayacaklarını kaydetti
3 YIL GÖREV YAPACAKLAR
Somali için ilk etapta 3 yıl gibi bir süre hedeflendiğini belirten Ahmet Çetin, şunları söyledi: “ilk etapta tek nokta ama birkaç ay sonra başka noktalara uçuş açıldığında oralarda da hizmet vereceğiz. Personelimiz eğitimli, son bir ay Mogadişu’ya ilişkin özel eğitim aldılar. Eğitimlerini de başarıyla tamamladılar. Ekibimiz 3 ayda bir görev değişikliği yapacak, dönüşümlü olarak Mogadişu’da görev yapacaklar.’’
“GÜVENLİĞİ İŞİN İLK ADIMI OLARAK GÖRÜYORUZ’’
Çetin Group Genel Koordinatörü Mahmut Bayramıçlılar ise çok farklı kültür ve alt yapısı tahrip olmuş bir ülkede yeni tip güvenlik konseptine göre görev yapacaklarını söyleyerek “Biz güvenliği işin ilk adımı olarak görüyoruz. Orada hem grubumuz hem de ülkemiz adına daha farklı fırsatlar çıkacağını tahmin ediyoruz. Oradaki Birleşmiş Milletler ve UNESCO gibi uluslar arası kuruluşlarda çalışan kişilerin aileleriyle birlikte kalabilecekleri güvenli siteler oluşturmak, VIP eskort gibi hedeflerimiz de bulunuyor. Orada nakliyede de çok büyük bir fırsat olduğunu biliyoruz, fakat öncelikle o ülkeyi ve o ülkenin şartlarını yaşamamız ve kontrol altına alabileceğimiz kadar tecrübe edinmemiz lazım. Dolayıyla bu görev Çetin Group açısından sadece müşterisinin bir ihtiyacını karşılamaktan öte uluslar arası boyutta bir planlama, organizasyon ve ilk adımdır’’ diye konuştu.
LİBYA İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLANDI
Mahmut Bayramıçlılar, Modadişu Havaalanı benzerinde Libya ile de görüşmeleri başladıklarını açıklayarak, “THY’nin dışında Trablus ve Bingazi için ön görüşmelere başladık. Buralarda Çetin Group konsepti adı altında sadece güvenlik değil grubun diğer faaliyetlerini de yapmayı hedefliyoruz’’ ifadelerini kullandı.
“UYGULAMAYA GEÇİYORUZ’’
Bayramıçlılar şunları söyledi: “önemli olan burada müşterimizin ve potansiyel müşterimizin tam olarak ihtiyacının ne yönde ve ne zeminde olduğunu doğru anlamak ve buna özel çözümler sunmak. Mogadişu’nun bizim için heyecan kaynaklarından birisi bu. Düşünmediğimiz bir ihtiyaç ve talep geldi, bizde kağıt üzerinde mükemmel bir plan yaptık. Şimdi uygulamaya geçiyoruz’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
ufuk tetik
ufuk tetik - 6 yıl Önce

Uluslararası başarımız bu anlamda ne ilk ne de son olacak, 2015 yılına koyduğumuz, Ulusal anlamda % 100 yerel sermayeli lider hizmet kuruluşu olma hedefine 2012 yılı başlarında ulaşmamız, bizi sürekli gelişime ve değişime zorluyor. 2015 yılına koyduğumuz 3 dünya ülkesi hizmeti hedefini bu gidişle 2013 yılında revize edeceğe benziyoruz.

Grubumuz, Trakyanın gururu olsun.

Murat KAHVE
Murat KAHVE - 6 yıl Önce

Vizyonumuzun gereği olarak; Sektörün Liderliğinden sonra, Dünya Markası Olmayı da böylece gerçekleştirmiş oluyoruz Allahın izini ile.Allah utandırmasın ve Grubumuz için hayırlı olsun inşallah.

Ümit
Ümit - 6 yıl Önce

Grubun bir ferdi olarak ilk'leri yaşamaya ve yaşatmaya alışığız, Ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını, Somali'de görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Haldun CAN
Haldun CAN - 6 yıl Önce

Çetin guruba bu yakışırdı
güvenin adı dedikleri bu olsa gerek
allah yolunuzu açık etsin arkadaşlar

kadir dikici
kadir dikici - 6 yıl Önce

bizede böylesi yakışırdı ileri daima ileri

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306